Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A nyugati egészségügy és az...

A nyugati egészségügy és az orvostudomány semmit sem ér?

Figyelt kérdés

A kérdésem inkább állítás. Az orvostudománynak vannak jó eredményei, de ez még csak az elmélet, sok eredmény már eleve manipulált..


A gyakorlat pedig nem is követi az elméletet, az egészségügyi dolgozók képzése nem is felel meg a tudomány mai állásának, az orvosok inkompetensek, nem azért mert alkalmatlannak születtek, hanem mert az orvosi képzés már rég nem az emberek egészségének megőrzéséről szól, hanem a 'betegségipar' hasznáról.


Minél több gyógyszert kell eladni, amik nem gyógyítanak semmit, csak mellékhatásokat okoznak. Krónikus betegségeket már rég nem megelőzni akarnak, hanem élethosszon át kezelni, tipikus példák cukorbetegeknek az inzulin, a vérnyomáscsökkentők, koleszterinszint csökkentők.


És akkor a pszichiátriás szereket még ennél is vitatottabbak, azokat külön is venném, azok szinte vitán felül állnak, látványosan ócskák.


Az emberek meg nem tesznek semmit. Látják, hogy nem működik az egészségügy, látják, hogy itthon már az 'alaptörvényben' sincsen benne kötelező eü. ellátás, látják mennyit kell várni egy kórházban, látják hogy mennyit keresnek szerencsétlen orvosok és ápolók (nem bántani akarom őket, távolról sem ők tehetnek a rossz helyzetről).


Mármint akkor látják ezeket az emberek, ha látni akarják. De közben semmit nem tesznek magukért, eszik azokat a hulladékokat amiket éppen a legjobban propagál az élelmiszeripar és a dietetika, amik a legjobban tele vannak ízfokozókkal vagy éppen a legolcsóbban jóllakhatnak velük 2 órára. Aztán beveszik azokat a gyógyszereket (mondjuk a 'TB' költségére, tehát közösen támogatjuk a rohadt gyógyszergyárakat, még ha első ránézésre egy támogatott gyógyszer olcsónak is tűnik).


Úgy élnek, ahogy elvárják tőlük. És nem lesznek egészségesek, nem lesznek boldogok, tehát nem mondhatjuk, hogy ezt szeretik. Szerintem be vannak az emberek idomítva, bele vannak kényszerítve ebbe az egészbe. Szép agymosást sikerült elérni, ahogy látom országról országra változik persze hogy mennyire, olyan mintha egy kísérlet lenne.. de a lényeg az egész nyugati világban ugyan az, ebbe a helyzetbe kényszerítik az embereket. Csak ez a helyzet Németországban jobb, mint Magyarországon.


2015. jan. 4. 18:22
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%
A afrikai kuruzslás az már döfi.Lásd ebola aids vagy azok is innen terjedtek?He?
2015. jan. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:

Krónikus betegségeket már rég nem megelőzni akarnak, hanem élethosszon át kezelni,

Azért nehezítik a dohányhoz jutást,azért reformálták át a közétkeztetést?Azért folyik mégy a vízcsapból is az egészséges életmód,étkezési propaganda?

2015. jan. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
Az '50-es években még volt olyan szólam, hogy "a szocializmusban a legfőbb érték az ember...", aztán ez is eltünt. Nálunk az egyéni, személyes érdekek túlzottan előtérbe kerültek, ez a nagy szabadságharc csak nevében az, a kitalálók számlájának tesz jót.
2015. jan. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%

Ebből annyi látszik, hogy semmit nem értesz az egészből.


A nyugati orvostudomány emberek millióit menti meg. Nem mindenható, az tény, de pl.

-egy családban nem kell 7-8 gyereket szülni azért, hogy 1-2 jó esetben megérje a felnőttkort.

-nem kell meghalni egy rakás olyan betegségben, amiben 100 éve úgy volt

-nem vagy csak kevesebbet kell szenvedni azoknak, akik menthetetlenek

-cukorbetegek élethosszig tartókezelése azért van, mert régebben meghaltak - mostmár nem, de cserébe kell a kezelés.

-pszichiátriai gyógyszerek emberek ezreit teszik alkalmassá, hogy úgy-ahogy beilleszkedjenek a társadalomba, és ne kelljen őket rácsok mögött őrizni.

-számos betegséget kevesebb szenvedéssel gyógyítanak meg. Gondolj az endoszkópos műtétekre, amikor egy centis seben át megoldanak olyan dolgokat, amiket addig kábé véső-kalapáccsal tudtak.


És ezrével lehetne még sorolni a példákat.


Az orvosok nevében nem szeretnék megsértődni, de mint páciens, szeretném jelezni, hogy több olyan orvos van, akik nélkül ma nem lennék ép ember, vagy épp nem élnék. Az ő döntéseik segítettek hozzá, hogy egészséges legyek, és nagyra tartom őket, hogy olykor rizikós döntésekért is vállalták a felelősséget.

2015. jan. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:

A nyugati gyógyászat sem tud érdemben tenni az ebola és az aids ellen. Abba meg nem is mennék bele, hogy ezek lehetnek mesterségesen létrehozott betegségek is.. :S


2. válaszoló, nem volt semmiféle reform. Nem folyik a vízcsapból egészséges táplálkozás. Kamu intézkedések vannak és valójában még mindig megbetegítő táplálkozást nyomatnak. A dietetikusokat nézd meg miket ajánlanak, lövésük sincs a témáról, pont mint az orvosoknak.


Az orvosok visszamondják azt, amit az őket támogató (képzésüket támogató) gyógyszerlobbi elvár. A dietetikusok szajkózzák azt, amit pl. a kocakóla diktál. Vajon milyen érdekeltségűek ezek a cégek, milyen emberek kezében vannak, kik irányítják ezeket? :(


Undorító dolgok ezek, de úgy látszik vannak akik bedőlnek a látszat intézkedéseknek. A közétkeztetést nem reformálták meg sajnos, csak úgy csináltak. És van aki ezt beveszi. Tönkreteszik már a gyerekeket is, bár ez nem most kezdődik.

De pont az a szomorú, amikor az emberek csak azt látják, amit 2. válaszoló leírt. És akkor azt hiszik, hogy minden rendben van. Így nem is lehet változás, pedig ha az emberek látják a valóságot, lehet változtatnának rajta. De hát mit látnak belőle?

2015. jan. 4. 18:39
 6/35 anonim ***** válasza:

Nem tud tenni?


A HIV fertőzöttek kezelés mellett akár évtizedekig nemcsak hogy tünetmentesek maradhatnak, de még csak nem is fertőznek, annyira le tudják szorítani a szervezetükben a vírusok számát. Az ebola sem terjedt el sehol, ahol tisztességes orvosi ellátás és higiénés körülmények vannak (bár tény, hogy ez éghajlati kérdés is, mert pl. a hideget nemigen bírja).


Nem tudom, mit akarsz a dietetikusokkal, személyes tapasztalatom nincs velük, de családtagomnak van, és sokat segített neki.

2015. jan. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:

4. válaszolóval nem értek egyet, sőt.. akár írhatnám én is, hogy nem ért hozzá, és ő sem látja a valódi problémát.


"egy családban nem kell 7-8 gyereket szülni azért, hogy 1-2 jó esetben megérje a felnőttkort."


Mert van alapvető higiénia. Kb. ennyi, ez az ami miatt mi pár évvel nagyobb átlag életkort élünk meg mint az 'ősember' tette.


"-nem kell meghalni egy rakás olyan betegségben, amiben 100 éve úgy volt"

Mint az ebola.. ? Ma meg lehet halni rákban, himlő helyett. Vagy a védőoltások mellékhatásaként kialakuló autoimmun betegségektől szenvedve lehet leélni 70 évet. Sokkal jobb.


Nem mintha az immunizálás fertőző betegségekkel szemben a nyugati orvostudomány érdeme lenne! Fertőzések gyógyszerek nélkül is egyre kevésbé veszélyesek, ahogy javul az életszínvonal, hozzá lehet jutni vitaminokhoz, potenciálisan élhetünk egészségesebben. Ehhez kevés köze van a nyugati orvostudománynak.


"nem vagy csak kevesebbet kell szenvedni azoknak, akik menthetetlenek "


Ez nagyon relatív. Régen is be lehetett morfiumozni a szenvedőket. Ma amúgy nagyon sok ember szenved a kórsága miatt.


"-cukorbetegek élethosszig tartókezelése azért van, mert régebben meghaltak"


Régen nem volt ennyi cukorbeteg, ma is meg kellene előzni. Ráadásul a cukorbetegségnek gyógyítható formája is van (2. típus) mégsem gyógyítják meg. Írtam azt, hogy undorító ami ma megy?


"pszichiátriai gyógyszerek emberek ezreit teszik alkalmassá"

Zombivá, krónikus beteggé. Megint nem a mentális betegségek okait kezelik, hanem bedrogozzák az embereket. Lehet van néhány gyógyszer, ami segít bizonyos mentális zavarokon. Nem gondolom, hogy teljesen fekete-fehér lenne a kép.


"Gondolj az endoszkópos műtétekre"


Ez lenne a nyugati orvostudomány csúcsteljesítménye? Ennyi erővel a gammakés már ennél is impresszívebb.


És mégis mire használják a laporoszkópiát? Olyan cisztás betegségeket vagdosnak ki vele, amiket a tudomány valódi állása szerint meg lehetne (és kellene?) előzni. Aztán meg kipakolják a nőket petefészkestől, mert valójában szinte érezhető a nőgyűlölet (szerintem) az egészségügyben.


"És ezrével lehetne még sorolni a példákat."


hát.. remélhetőleg a többi ezer között vannak meggyőzőbbek :(


Nekem egyetlen orvos döntése sem segített abban, hogy egészséges legyek. Ha rajtuk múlna, nem lennék az.

Bár részben én is hálás vagyok például szemüveg nélkül nagyon gyengén látnék. Vannak jó szakorvosok IS. Ők is alulfizetve persze.

2015. jan. 4. 18:50
 8/35 A kérdező kommentje:

Dietetikusokkal az van, hogy én is foglalkoztam táplálkozással, tanultam amiket ők tanulnak, és szinte az egész baromság. Régi elképzelések, dogmák szajkózása.


Dietetikusok tényleg tudnak segíteni: azoknak, akik például enyhe túlsúllyal küzdenek, és kevesebbet kell enniük a fogyáshoz. Ettől még később ezek az emberek is lehetnek olyan betegek, hogy valódi étrend változtatásra fognak szorulni.

Vagy segít a dietetikus azoknak, akiknek megy a hasa a tejcukortól. Nagy teljesítmény :D


De valójában sajnos amit ajánlanak, az hosszú távon szinte senkinek sem jó. Csak krónikus betegeket teremtenek, újabb gyógyszerszedőket.

2015. jan. 4. 18:52
 9/35 anonim ***** válasza:
84%
Oké, tudod mit, akkor szerintem ne fizesd a TB-t, vonulj ki az erdőbe és fordulj fel ott. Végtelenül ostoba vagy, nem lesz nagy veszteség.
2015. jan. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:

Te pedig kedves vagy :)


Éééés hisztis. Gondolom iskolában tanultad, így kell beszélni azokkal, akik nem értenek egyet veled :)

Ilyen emberekkel lehet szép jövőt építeni, közösen! :O


Na most, ha én kimennék egy erdőbe, nem fordulnék fel.


Nem rajtam áll, hogy fizetek-e tb-t, ha rajtam fog állni nem fogok fizetni nyilván, hiszen alapvetően igénybe sem veszem. Ha szükségem lenne rá, akkor megfizetném a valódi árát, normálisan élő ember többet fizet be mint amennyit kivesz, telne rá nyugi :)


És.. jah, aki befizeti, annak sincs garancia, hogy visszakap belőle. Nincs törvényileg szabályozva, az 'alaptörvényben' némi utalás van rá, de nem mondja ki, hogy járna bárkinek is TB.


Egyelőre ha tb keretében lehet kapni támogatott gyógysz.arokat, amik nem gyógyítanak meg. Kb. ez érinti a legtöbb embert. Ez semmi :(

Ennyi erővel tényleg lehetne inkább egy erdőben élni, szabadon, talán boldogan.

2015. jan. 4. 19:00
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!