Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » 23 éves srác vagyok és nincs...

23 éves srác vagyok és nincs TB- m, és nem vagyok tanuló és nem is dolgozok. Ha korházba vinnének pl szivrohammal ujraélesztenének? (Ha igen mennyiért? Komolyan kérdezem. )

Figyelt kérdés
2015. jan. 6. 15:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Újraélesztenének. Életmentő beavatkozást minden embernek elvégeznek korra nemre, nemzetiségre tekintet nélkül. De mielőbb rendezd a biztosításod mert ellenkező esetben adótartozásként utólag és visszamenőleges hatállyal behajtják.
2015. jan. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Újra de aztán mehetnél haza mert a kórházi ápolás naponta valami 20-30 ezer. Egyébként az önkormányzathoz bemész és kérvényezed akkor fizetik helyetted egy ideig, csak így kissé gázos hogy felhalmoztál tartozást. Azt lehet ki kell pengetned.
2015. jan. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem az önkormányzathoz kell menni, hanem a kormányablakba, csak ki kell tölteni két lapot az adataiddal, rá egy egy hétre küldik a levelet, hogy 1 évig fizetik neked a TB-t ha addig nem találnál munkát.
2015. jan. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Elintézem a papirokat. Köszi a válaszokat.
2015. jan. 6. 16:04
 5/9 Passiflora ***** válasza:

Természetesen újjéélesztenének, vagy minden más életmentő beavatkozást végrehajtanának rajtad, de utólag jogi úton behajtanák rajtad a műtétek, egyéb beavatkozások, laborvizsgálatok és a kórházi fekvőbeteg ellátás díjtételeit.


Tényleg érdemes ezt komolyan venned, mert abban gondolkodj, hogy mondjuk egy altatásos hasi műtét, pl. vakbélműtét több százezer forint.


[link]

2015. jan. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
És ha lenne tb- m ingyen megműtenének?
2015. jan. 6. 16:55
 7/9 Passiflora ***** válasza:

# 6


Igen.

2015. jan. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Menj el az Önkormányzathoz, pontosabban a Járási Hivatalba! Elmondod, hogy mi a problémád, hogy nem tudod magad után fizetni a TB-t! Adnak egy papírt csak ki kell tölteni lényegében a név, szül. adatokat kell megadni stb...és onnantól kezdve 1 évig fizetik a TB-t! Ezt egészségügyi ellátásra való jogosultság iránti kérelemnek hívják pontosabban. Onnantól, h benyújtottad a kérelmet, már automatikusan jogosult leszel. Pár nap mulva pedig kipostáznak neked erről egy igazolást is amit vinni kell magaddal majd az orvoshoz felmutatni a kártyád mellé! Majd írj ha el tudtad intézni :)
2015. jan. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8-as vagyok! Bocsánat a 3-as válaszoló már leírta ugyan ezt csak most olvastam :)
2015. jan. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!