Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miből áll egy kardiológiai...

Miből áll egy kardiológiai vizsgálat? Kérem aki tudja részletesen írja le, mert nagyon félek 22/F

Figyelt kérdés

2015. jan. 10. 14:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi a bajod, de általában:

- kikérdezned a panaszaidról (érdemes régebbi papírokat is vinni, EKG-t, zárójelentéseket, stb.)

- fizikális vizsgálat (meghallgatják a szívedet, megtapintják az ereket, a hasadat, ilyesmi)

- EKG

- valószínűleg szívultrahang, ha pl. billentyűbetegséged lehet

- esetleg terheléses EKG (ilyenkor biciklizned vagy sétálnod kell gépen, közben nézik az EKG-dat)

- laborvizsgálat (ez sima vérvétel).


Ne félj tőle, olyat nem fognak csinálni, ami (nagyon) fáj vagy borzasztó lenne. Jobbulást :)

2015. jan. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
a mellkasomban meg hasamban szoktam fájdalmat érezni, és sokszor szédülök és úgy érzem mindjárt elájulok, kb. fél éve van ez de csak mostanra volt időpont. Nem mindig érzem ezeket, van mikor napokig semmi és van mikor egész nap szarul vagyok :(
2015. jan. 10. 15:10
 3/5 anonim ***** válasza:

Egy jobb kardiológus az EKG-ból kinézi a billentyű hibát. Terhelésesre csak később küldenek.

Prinzmetal-angina talán...

2015. jan. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Most ezt a Prinzmetal anginát mire írtad?
2015. jan. 10. 17:11
 5/5 anonim ***** válasza:
A tünetekre, de mondom ehhez kell egy ekg, vérkép, terheléses ekg, ultrahang. Aztán könnyen lehetne diagnózist mondani.(3-as voltam)
2015. jan. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!