Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Iskolai orvosi vizsgálat...

Iskolai orvosi vizsgálat utánn háziorvos?

Figyelt kérdés
Szóval,iskolai orvosi vizsgálaton kérték ,hogy vegyem le az alsó nadrágomat és mutassan meg(fiú vagyok).De én nem szerettem volna ezért nem végezték el,valamint volt egy kis gerinc ferdülésem de nem lényeg mert nem komoly ,de beutaltak háziorvoshoz.Szóval két kérdésem lenne ; Ahoz hogy átengedjenek a középiskolába kötelezõ megcsinálni az intim dolgot és azéer rendeltek háziorvoshoz vagy ott csak a hátgerincemet nézik majd tovább és az intimmel nem foglalkoznak vagy elküldenrk urulógushoz ? Elõre is köszönöm.

2015. jan. 23. 20:45
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Szerintem az intim dolgot nem a haziorvosld fogja megnezni,esetleg beutal urulogiara,meg a geriinceddel is megfelelo orvpshoz
2015. jan. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
de azt szükséges valakinek is látnia hogy tovább mehessek ?
2015. jan. 23. 20:49
 3/28 anonim ***** válasza:
40%
jogod van megtagadni az orvosi vizsgálatot
2015. jan. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
50%

Igazából amiatt hogy a nemiszerved nem mutatod meg nem köthetnek beléd,erre nem kötelezhetnek.


Erről a szüleiddel is beszêlj,mond el nekik mi volt,hogy álljanak ki melletted!


Sok iskolában egyáltalàn nincs nemiszerv vizsgàlat!

A lányok alsóneműjêbe sem nêz be senki.


Menj el a háziorvosodhoz,ha meg akarná nézni a péniszed és te nem szeretnéd akkor mond meg neki,de azt is mond meg hogy minden kérdésre szívesen válaszolsz.

2015. jan. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
rendben köszönöm de kaptam egy lapot az orvostól (mindenki kapott) csak nekem vissza kell vinnem a háziorvoshoz.Szóval szerintetek fognak azzal foglalkozni mert az van a lapra írva hogy nemi szervek vizsgálatát nem engedte és hogy a csontozathoz hogy enyhe scoliosis szeintetek csak ezzel fog foglalkozni és az intim nm is érdekli majd ?(egyépkénk nincs semmi betegségem csak szégyenlõs vagyok nagyon).
2015. jan. 23. 21:01
 6/28 anonim ***** válasza:
24%

Van itt egy olyan kérdés kicsit lejebb,hogy:

sima iskolai státusz vizsgàlaton mit vizsgàlnak?...


Na ott egy védőnő is írt hozzászólást (ő arról írt nem kötelező a vizsgàlat)próbàlj neki privibe írni,hogy tud e segíteni hogy találj olyan hivatalos írást amit ki is tudnál nyomtatni ezügyben,hogy erre ne tudjanak rákényszeríteni.


Ha a háziorvosod meg ott akarna vizsgálódni kérdezd meg erre mért van szükség?

Ez azniskolai alkalmasságodat nem befolyásolja?

És ha ez kötelező lenne akkor nem csak az egyik nemre lenne igaz,és csajokat is megnéznêk odalennt.

Mutasson írást ami azt írja hogy ez kötelező lenne,hiszen,sok iskolában nem végeznek ilyen vizsgàlatot.


De a szüleiddel beszêlj.

2015. jan. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
Nemiszerv vizsgalat?? En ilyet meg nem hallottam, hogy iskolaban meg kellene mutatni a nemiszervet! Plane nem a felveteli miatt. Nem kotelezhet ilyesmire a haziorvos sem.
2015. jan. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
rendben nagyon szépen köszönöm a gyors válaszokat csak nyilván kicsit zavarban voltam mert csak azért nem engedtem mert szégyenlõs vagyok ,erre elküldhetnek urulógushoz ami "még cikibb" számomra.
2015. jan. 23. 21:08
 9/28 anonim ***** válasza:
24%

Nem hinném hogy foglalkozna vele,a nemiszervedhez az iskolának semmi köze nincs.


Ha valaki nem vesz részt rajta csak ràírjàk a kartonra hogy nem vett rajta részt.


Sima iskola orvos előtt,vagy dolgozó emberként üzem orvos előtt,vagy házi orvos előtt nem vennêm elő.

Ha meg akarom nézetni akkor van erre szakorvos urológushoz,aki férfi.


Lányokat sem vizsgálnak meg iskolaorvosok,főleg nem,ellenkező nemű orvosok nemiszervek területén(hiszen téged nő vizsgált volna meg,akkor mit szólnànak a szülők ha a lány gyerekeket meg férfi orvos vizsgálná meg?

Tuti felháborodnának a szülők,érvelj ezzel,meg hogy igazságtalan,hogy a fiúkat ilyen vizsgàlatra akarnak kényszeríteni)


Sokak nem akarnak ilyen vizsgálaton résztvenni,csak nem,mernek nemet mondani,azt hiszik kötelező!

És attól hogy nem akarnak résztvenni mêg semmi bajuk sincs.


A lànyok ilyen könnyen nem mennênek bele hogy ott megvizsgàljàk őket.

2015. jan. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
24%

Urológus nem cikisebb,mert az orvos férfi,így férfinak kell megmutatnima cerkát és van külön vizsgàló a legtöbb helyen,így csak az orvos làt,az aszisztens nem.



Erőszakkal egy orvos sem vizsgálhat meg!


Míg suli dokinàl az aszisztens is lát vizsgálat alatt,vagy akár több személybaki a dokival jött és ha szenya a doki akkor nem is egyesével vizsgàl meg,hanem más osztálytárs előtt akár,erről is lehetet olvasni.


Határozotnak kell lenni,mert erre a vizsgálatra nem kényszeríthetnek,de mondom ezért kell hogy a szüleid melléd àlljanak.


Ha a doki kényszerítenim akarna mond meg hogy mutasson róla papírt hogy ez kötelező lenne,és hogy csak a fiúknak,mert a lányokat nem piszkàlják.

2015. jan. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!