Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Iskolai orvosi vizsgálat...

Iskolai orvosi vizsgálat utánn háziorvos?

Figyelt kérdés
Szóval,iskolai orvosi vizsgálaton kérték ,hogy vegyem le az alsó nadrágomat és mutassan meg(fiú vagyok).De én nem szerettem volna ezért nem végezték el,valamint volt egy kis gerinc ferdülésem de nem lényeg mert nem komoly ,de beutaltak háziorvoshoz.Szóval két kérdésem lenne ; Ahoz hogy átengedjenek a középiskolába kötelezõ megcsinálni az intim dolgot és azéer rendeltek háziorvoshoz vagy ott csak a hátgerincemet nézik majd tovább és az intimmel nem foglalkoznak vagy elküldenrk urulógushoz ? Elõre is köszönöm.

2015. jan. 23. 20:45
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
15%

Nem is normális dolog,hogy elmész iskola orvoshoz és màr a nemiszerved akarja nézegetni,meg pucéron állj előtte(szakorvosnàl sem vagy pucér)és húzkod a fitymád!


Csajok sem hagyták volna hogy a bugyijuk levetessêk vele.

Ellenkező nemű orvos előtt mêg tutibb hogy nem vennêk le.


Te legalàbb nemet mertêl mondani,ki mertél àllni magadért!

2015. jan. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
Szóval az hogy nem mutattad meg az iskolaorvosnak a fütyid nem mondom hogy jól tetted, de jogod volt megtagadni. Valószínű nem azért küld a háziorvoshoz. De nem értem miért kell ennyire szégyenkezni? Lehet hogy két év múlva meg majd azért írsz ide, hogy "nem tudom rendesen hátrahúzni a fitymám mit csináljak? Lehet így nemi életet élni?" Szóval a fütyivizit egy rutinvizsgálat. Nem kell szégyenkezni. És ha mégis gond van vele később hidd el sokkal cikibb lesz megoldani.
2015. jan. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
De előbb írtam hogy nincs problémám mert már voltam orvosnál pár éve és nem volt csak gondoltam ha nem muszály akkor nem csinálom.
2015. jan. 23. 23:12
 14/28 anonim ***** válasza:
31%

A fütyi vizsgàlat egyáltalan nem rutin vizsgálat része és egyáltalán nem normális,hogy sima iskolai vizsgálat címén a legintimebb részen kutakodjon bàki is!!!


Az iskolai orvos nem urológus,nem szakember!


Akik írtak is fitymaszűkületről ezen az oldalon is azoknak jó 80%-éka arról írt mereven nem tudja hátrahúzni a fitymát!Ezt észre sem veszi az orvos,így nincs értelme sem bárkit vizsgálatra kényszeríteni..


Nagyon kevés fiatalnál volt olyan hogy bàrmit is észre vett volna az orvos a nemiszerv terén iskolaorvosnál,csak elvétve fordult elő néhány esett és azt sem kezelte jól az orvos,mert ilyen esetben a szülőket kell értesíteni (és nem az osztálytársak előtt közölni hogy mindenki meg tudja hogy van egy kis baj,vagy nem a többi osztálytárs előtt demonstrálni hogy van egy kis szűkület és akàr nézzék meg hogy miről is van szó,hallottam ugyanis ilyenről),kicsi a % szám,így nincs értelme,hogy bárkit is zavarba,kellemetlen helyzetbe hozzanak.


Korábban az internet világa előtt ifjúsági magazinokba írtak kérdéseket fiatalok,ma meg interneten teszik ezt meg!


DE A SOK KÉRDÉS ellenére,mivel soknak tűnik a kérdések száma,nincs olyan szám ami azt mutatná,hogy nagy lenne vagy mondjuk úgy nagyobb lenne a fitymaszűkületesek aránya.

Vannak akik eleve csak hül yülni jönnek ide!


Korábban sem voltak nemiszerv vizsgálatok sulikban és nekik sem lett semmi bajuk!De az önérzetük sem sérült.

Sőt sok suliba most sincs és senkinek nem lett ettől baja!


Kérdezőnek!


Jól tetted,hogy nemet mertél mondani!


És ha valakinek szűkülete van azt maga is észreveszi.



Ha valaki odafigyel magára,helyesen,rendszeresen tisztálkodik akkor semmi baja nem lesz!



Ahogy lányoknál sem engedik a szülők,hogy a gyerekükhöz akárki hozzáérjen és ahogy ott nem mindegy hàny évesen megy a lány majd először szűréshez és kihez,akàr milyen nemű dokihoz és szabad akaratából megy majd,felvilágosítva a vizsgálatról,úgy ez fiúknál sem kellene màsképp lennie.

2015. jan. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
24%
Kérdező tökéletesen igazad volt hogy a véleményed mellett kimertél állni.
2015. jan. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
24%

Mikor mész a háziorvosodhoz?


Majd mesélj mi volt!


De mondom nem hinném hogy meg akarná nézni a dákódat,nem emiatt kell szerintem elmenned,meg erre ő sem kötelezhet,ha ilyen lenne csak meg kell mondani hogy ezt a vizsgàlatot elutasítod,de szívesen válaszolsz minden kérdésére ebben az irányban.

2015. jan. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

Az iskolai szűrésen kötelezően elvégezendő vizsgálatok jogszabályban írják elő. Ezekbe a nemi szervek vizsgálata is beletartozik (még ha nem is végzik el mindenhol, de ez már az orvos felelőssége).

Ha a szüleid a vizsgálatkor nincsenek jelen és te megtagadod a vizsgálatok egy részét vagy egészét, akkor azoknak pótlásáról (a házi gyermekorvosnál vagy szakorvosnál)a szüleid kötelessége gondoskodni.

Az iskola pedig dönthet arról, hogy milyen feltételekhez köti a felvételt.

2015. febr. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
24%

A nemiszervek vizsgálata nem kötelező!


Erről egy védőnő is írt!



Az orvos eldöntheti hogynelvêgzi vagy sem,a vizsgálatot,de a gyereknek nem kötelező ezen résztvennie.


Ha az volna mindenhol végeznék és nemtől függetlenül mindenkinél,hiszen nincs olyan előírás csak fiúkra értendő!

2015. febr. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
24%

Kérdező!


Itt az egészségügyi ellátásnál(válaszd ki vizsgálatot),,ott megtalálod ezt a kérdést:


Sima iskolai státusz vizsgálaton mit vizsgálnak?


És ott védőnő is leírja nem kötelező a nemiszer vizsgálaton való rêszvétel!


Voltàl házi dokinál?

2015. febr. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
De igen kötelező, mert jogszabály írja elő. Ez nem mérlegelés kérdése. Előfordul, hogy egy orvos nem tartja be, de akkor nem az előírásoknak megfelelően járt el.
2015. febr. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!