Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kollégista vagyok és nagyon...

Kollégista vagyok és nagyon ritkán megyek haza, de olyan problémám van amihez a házi orvosnak beutalót kéne adnia. A városban kapok házi orvosi ellátást úgy hogy nem ide tartozom? Melyik házi orvoshoz menjek?

Figyelt kérdés

2015. jan. 27. 21:59
 1/3 anonim ***** válasza:
menj be a suli orvosához!
2015. jan. 28. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az otthoni háziorvosod nem fog tudni valószínű beutalót adni a helyi dokihoz. Ezt tapasztaltam. 160 km-re élek Budapesttől, az otthoni orvosaim gyakorlatilag tehetetlenek (fogorvos, háziorvos), ha itt van valami bajom.

Ha be vagy jelentve ideiglenes lakcímre, akkor ellátnak helyben is. Keresd meg a suli orvost, avagy nálunk pl. megvan adva, hogyha ő nem rendel, akkor hova lehet menni. Ha nincs lakcímkártyád, a suli orvos akkor is ellát, max fizetni kell 1-2 ezer forintot.

A beutalóval is az a gond, hogy akkor írhat, ha van helyi lakcímed, illetve akkor látnak el térítésmentesen.


Rám sajnos rám járt a rúd ebben a félévben, így nagyon kitapasztaltam a helyzetet. Az az igazság, hogy érdemes komolyan mérlegelni, hogy nem könnyebb-e hazamenni és ott megoldani a helyzetet.

2015. jan. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
koliba be kell jelentkezni, mint tartózkodási hely és akkor ahhoz tudsz menni ami ahhoz tartozik
2017. nov. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!