Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Van-e még TB támogatásom?...

Van-e még TB támogatásom? (részletek lent, fontos! )

Figyelt kérdés

Iskolámat (OKJ) bizonyos okok miatt ott kellett hagynom, lejárt a diákigazolványom 1,5 hónapja járt le az ideiglenes. Bejelentett munkám nincs (alkalmi se, de mindegy..). Van-e társadalom-biztosítási ellátásom? Ha van, meddig? 20 éves vagyok. Mi a teendő? Ilyenkor, ha elmegyek a munkaügyi központba, fel tudnak-e venni olyan állományba illetve a regisztrációt követően jogosult leszek-e ilyenféle ellátásra?


Köszönöm szépen a válaszokat!


2010. febr. 9. 01:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Az én lányomnak azonnal megszűnt a TB-ellátása, ahogy a nappali oktatásból kikerült!

Most esti gimnáziumba jár, kapott diákigazolványt, de a TB-járulékot nekünk kell önként fizetnünk utána.

(Ez 4500 Ft/hó volt 2009-ben, 4950 Ft/hó 2010-ben)


Nem tudom, hogy neked ott abban az OKJ-s iskolában fizették-e a TB-járulékod (ezt telefonon megkérdezheted), de ha igen, akkor is csak addig, míg ki nem maradtál. A következő hónaptól már magadnak kellett volna fizetned az önkéntes TB-járulékot!!!


Úgy tudod, hogy regisztrált munkanélkülinek csak úgy vesznek fel a Munkaügyi Központba, ha előzőleg volt már valamennyi munkaviszonyod. Ekkor fizetnék utánad a TB-járulékot...


Az önkéntes TB-járulékra az APEH-nál lehet bejelentkezni, tedd meg sürgősen, mert állítólag januártól szigorúan ellenőrzik a TB-kártyák érvényességét és már nem elnézőek, mint tavaly, hanem súlyos büntetéseket szabnak ki a nemfizetőkre.

Azért is jó minél előbb rendezni ezt a dolgot, mert az elmaradásod is havonta 5ezer Ft-tal növekszik, mire észreveszed, akkora lesz, hogy nem tudod majd befizetni!

2010. febr. 9. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
*Úgy tudom...
2010. febr. 9. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nincsen biztosításod. A munkaügyi központba elmehetsz, hogy vegyenek nyilvántartásba, de ellátást nem fogsz kapni, így a járulékodat sem fizetik.


Menj az önkormányzathoz, és kérd, hogy állapítsák meg a szociális rászorultságodat. Ebben az esetben a központi költségvetés fizeti helyetted a hozzájárulást egy évig.

2010. febr. 9. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors és egyértelmű válaszokat!
2010. febr. 9. 10:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!