Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Irányított véradás más megyéből?

Irányított véradás más megyéből?

Figyelt kérdés
Azt szeretném kérdezni, hogy egyik barátom Pesten van kórházban és vérre lenne szüksége a mihamarabbi felépüléshez, de én Székesfehérvárról tudnék neki vért küldeni ezzel az irányított véradással. Olyan információt is kaptam, hogy vidékről csak azonos vércsoportot lehet küldeni, azonban a honlapon nem találtam erről semmit csak annyit hogy lehet küldeni máshonnan és ha nem megfelelő a vércsoport akkor átcsoportosítással meg tudják oldani. Kérdésem az lenne hogy ha valaki volt már így mi lett a vége, tényleg lehet akkor küldeni más megyéből vért még akkor is ha más a vércsoportom? Zöld számot hívtam de 3 alkalommal nem vették fel.

2015. febr. 15. 09:07
 1/1 anonim ***** válasza:
Gondolom, már nem aktuális, de válaszolok, mert mást is érdekelhet és az "irányított véradás" keresőszóra előkelő helyen hozza a google. Bárhonnan lehet irányítottan vért adni, de ha más a vércsoportod, akkor eleve nem kaphatja meg, csak az azonosat. Ez alól azt hiszem, a vérplazma kivétel, de ott sem kaphat mindenki mindenfélét. Remélem, felépült a barátod.
2015. márc. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!