Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Bordaközi ideggyulladásom van?

Bordaközi ideggyulladásom van?

Figyelt kérdés

Két hónappal ezelőtt iszonyatos fájdalmam lett egyik pillanatról a másikra a hátam közepén, ami előre sugárzott a bordáim mentén a gyomrom irányába (de nem a gyomrom fájt!), mozdulni is alig tudtam.

A házi orvos bordaközi ideggyulladást diagnosztizált, és azt mondta a fájdalom csillapításon kívül nincs mit tenni (szerinte egy hétig tart ez!). Egy hétig csak gyógyszeren éltem, kb. egy hónap múlva jól voltam, 6 hét után tünetmentes. (Közben kisebb visszaesések voltak).

Most két hét után azonban megint érzem. Nem olyan erősen, de mint a jobbulási időszak alatt, csak hátuk fáj, két csigolyám között.

Lehet, hogy nem jól diagnosztizált, vagy ez ilyen gyakran visszatér? (Igaz, hogy le vagyok terhelve két kicsi gyerekkel, de akkor is)

Hol lehetne ezt kivizsgáltatni? Kell egyáltalán? Eléggé lerontja az életminőségemet...

Milyen orvos vizsgál ilyesmit?

Előre is köszi!


2010. febr. 12. 10:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez valóban ideg gyulladás, akkor szakorvoshoz kellene elmenni. Nem is értem, hogy a háziorvos miért nem küldött el? Nem kell félni semmi különöset nem fog csinálni, csak ez a probléma rá tartozik. / Ideggyógyász / Az ideggyulladás

nagyon erős fájdalommal jár és elég hosszadalmas betegség.

De van rá megoldás, de ez az orvos feladata.

2010. febr. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Én is attól tartottam, hogy kicsit hasraütés szerűen mondta ezt, mert úgy kezdte, hogy "ja, ilyen nekem is volt..."


Ideggyógyászhoz kell beutaló? Mert ha igen, akkor a háziorvoshoz kellene visszamennem, és akkor az elég bénán venné ki magát...


Sajnos nem először "bénázott" a doktornő, szakmailag sajnos nincs a csúcson, viszont itt csak két orvosból lehet választani, és a másik sem jobb, viszont nála még időpont egyeztetés sincs, 2-3 órát kell várni, szóval váltani nem akarok, mert messzebbre menni meg nem tudnánk...

2010. febr. 12. 10:36
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen kell beutaló. Vidéki vagy? Egy magán rendelés sem olyan nagy költség /talán/és ott legalább meghallgatják az embert.
2010. febr. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, budapestiek vagyunk, magánrendelésre sajnos nincs keretünk, még várok egy két napot, és ha nem javul, akkor megyek a "hivatalos útvonalon", maximum kellemetlen lesz, már kezdem megszokni...
2010. febr. 12. 12:54
 5/7 anonim válasza:
Véleményem szerint inkább nyaki-gerinc eredetű lehet a probléma, de vizsgálat nélkül nehéz megmondani. A bordaközi idegbecsípődés általában jól lokalizálható, nem nagyon szokott sugározni a fájdalom sehová, de egy gerinc probléma produkálhat ilyen tüneteket. Szakorvos javasolt! (ideggyógyász, reumatológus)
2010. febr. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Mi lett végül belőle?
2012. máj. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szia!


Elképesztő, hogy ilyen régi kérdéshez visszanyúltál. :o)


Nos bejött az "ötleted".


Gerincbetegségem van, a bordaközi ideggyulladás hozta ki, valószínűleg serdülő koromban kellett volna jobban odafigyelni, és akkor tornával elébe menni, de a kutya nem szűrte ki sajnos...


Először ortopédiára kerültem, ő diagnosztizálta a polydiscopathia-t (bocs ha rosszul írtam), csináltatott gerincröntgent, és abból egyértelmű volt. Elkezdtem gyógytornára járni, de a doki közben azt ajánlotta, hogy a legjobb nekem a Széchenyi Fürdő-ben egy három hetes balneo kezelés lenne.

Nagyon rendes volt, pedig SZTK-s alapon voltam nála, elkezdett telefonálgatni a Széchenyibe, és még 2010 nyarán részt vettem az első ilyen kezeléssorozaton, a nappali kórházban. Fantasztikus, teljesen tünetmentes lettem, csupa személyre szabott kezelést kaptam napi 3-4 órában, és a végén egy hanganyagot gyógytornával. Azt naponta csináltam, és így egy év is jól telt. Évente ismételhető ez a kezeléssor, tavaly nyáron is voltam. Közben bevállaltuk a 3. gyerekünket is (a reumás doki mondjuk nem kifejezetten ajánlotta), a napokban kellene szülnöm, holnapra vagyok kiírva. :o)

Augusztus második felében megyek majd ismét kezelésre, most csak valami "lightosabb verzióra", mert a pici babát nem tudom annyi időre még otthon hagyni, aztán jövő nyártól remélem ismét a 3 hetes kúra lesz, talán életem végéig...


Sajnos sok féle sporttól el vagyok tiltva, de hát ez van...


Köszönöm, hogy érdeklődtél!

2012. máj. 13. 17:27

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!