Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Epilepsziás vagyok, és szeretn...

Epilepsziás vagyok, és szeretnék szülésznő lenni. Lehetséges ez?

Figyelt kérdés

Epilepsziás vagyok , 6éves korom óta, és azóta 4x volt rohamom.Gyógyszert szedek rá, de még soha nem volt gyógyszer melett bármi bajom is.

Az lenne a kérdésem, hogy 17éves vagyok, és szülésznő szeretnék lenni.Lehetséges-e ez?

Olyanok írjanak, akik ilyen cipőben járnak, vagy orvosok, és tudják, ne butáskodjatok, mert nem vicces téma!előre is thx.


2010. febr. 14. 15:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Én is szülésznőnek tanulok és van egy epilepsziás csoporttársam. Volt már alkalmassági is és átengedték rajta, tehát dolgozhat, csak kell kérni neurológustól szakvéleményt, illetve vannak bizonyos feladatok amiket nem végezhetnek el. Pl műtőbe nem mehetsz.

Sok sikert és kitartást kívánok a pályához! :)

2010. febr. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szióó!köszi a válaszod!

Hogy hogy nem mehet műtőbe?meséljnél még egy kicsit erről?akár privibe is , vagy msn-en, lenne egy pár kérdésem!!!nagyon kösziii, Esztii

2010. febr. 14. 18:04
 3/5 anonim ***** válasza:

Válaszolhatok itt is a kérdéseidre. Lehet, hogy másoknak is hasznos, akik abban a cipőben járnak mint te :)

Pontosan nem tudom, hogy miért nem mehet műtőbe. Ilyenek a jogszabályok. Tudod, ha ott kapna rohamot. Nem bízzák a véletlenre.

2010. febr. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én ugyan nem vagyok orvos, de azét eü. dolgozóként hozzászólnék. Egyetértek ez előző válaszolókkal.

Úgy tudom, hogy ha 5 éven belül nem volt nagyrohamod (grand mal), akkor megfelelsz az alkalmasságin.

2010. febr. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
KÖszi a választ....bővebb infóüt nem tud vki?
2010. febr. 18. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!