Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mandula műtéttel kapcsolatban...

Mandula műtéttel kapcsolatban milyen tapasztalataitok vannak?

Figyelt kérdés

Ha nem altatnak mit fogok érezni, látni, hallani stb? milyen lesz maga a műtét és mennyi ideig tart?

Utána melyik osztályra visznek és mennyi ideig kell bentmaradnom?

Műtét után mennyi idővel ehetek, ihatok? és mit?

Meddig tart a teljes gyógyulás?

Mennyi idő múlva ihatok alkoholt, bulizhatok, szeretkezhetek?

Műtét után kell járkálni kontrollra?

Állítólag fogok kapni valami bátorító bogyót az érzéstelenítő mellé.. az milyen és meddig tart a hatása?

Nagyon fog fájni a torkom? és meddig?

Bocsi a sok kérdés miatt, ha valamit kihagytam volna kérlek még arra is válaszolj, félek és mindent tudni szeretnék


2010. febr. 15. 17:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem egy kellemes dolog, az már biztos, de keress egy megbízható dokit. Nálam az volt a gond, hogy nem várt egy percet sem az érzéstelenítés után, rögtön elkezdett kaszabolni, életem legkínzóbb-fájdalmasabb 20-30 perce volt. Az a szuri előtte nálam nem bátorító volt, hanem 'nyálelszívó', nem tudom minek hívják, de egyáltalán nem folyt a nyálam. Pár napig nehéz lesz enni, én fogytam is, mert inkább ittam, de muszáj volt erőltetni a kaját, hogy levigye a lepedéket, vagy mit. Ha nem altatnak, azt fogod látni, hogy egy mészárszékbe (szó szerint) beültetnek, leszíjaznak és fogják majd a fejed, hogy ne bírj megmoccanni sem, ami teljesen érthető is, nem rángathatod a fejedet közben. :D A fül-orr-gégészeten voltam, ott is feküdtem, az sem volt kellemes, a sok gégeműtött emberek között, nagyon sajnáltam őket. :( 1 hétig voltam bent, még egy hétig pihentem otthon, vigyáztam magamra, de a harmadik héten már rendbe jöttem nagyjából, viszont egy hónap után se tudtam ásítani egy jóízűt, nem tudom ki volt még így vele. :D Csak a háziorvosnál voltam ellenőrzésen. :) Nagyjából ennyi, nem akarlak megrémiszteni, mert volt egy barátnőm, aki meg semmit sem érzett belőle, de tényleg. :D Úgyhogy remélem neked sem lesz fájdalmas. ^^
2010. febr. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha nem altatnak akkor a veled szemben lévő orvost látod, ha szerencséd van akkor nem érzel semmit és csak azt hallod amit mondanak neked. Valószínűleg a fül-orr-gégészeti osztályra visznek. Ott kb. két óráig kell feküdnöd az oldaladon nem szabad nyelni, minden kikell köpni egy tálba. Utána kezdhetsz inni (amit folyamatosan kell) és majd másnap enni. Nekem 2 hétig kellett otthon gyógyulgatnom, mert nyár volt és nem nagyon volt előnyös a melegre kimenni, mert állítólag attól könnyebben bevérezhet :S Nekem csak addig kellett kontrollra járnom amíg lenem jött róla a lepedék után már szabadon csinálhattam mindent de azért óvatosan. Én olyan szurit kaptam amibe stresszoldó "bátorító" volt és nyálelvonó.

Egy ideig biztos nagyon fog fájni, mert ez sajnos elkerülhetetlen. Még annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy én is nagyon féltem, hogy nem altatnak de sokkal rosszabbul vannak azok akiket altatnak. Tudom, mert amikor én kórházba voltam akkor körülöttem 1-2 kivétellel mindenkit altattak. A saját tapasztalataimat írtam le remélem segítettem valamit sziaa :D

2010. febr. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

ez engem is érdekel

mostanában nekem is mondta az orvos hogy pocsék mandulám van és megkéne fontolni hogy kivegyék de inkább nem veszem ki, főleg ezeket olvasván :D

2010. febr. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm a válaszokat és a bíztatást

sokat segítettetek :)

2010. febr. 15. 21:24
 5/5 anonim ***** válasza:
Pedig ha doki javasolja, akkor meggondolandó. És figyelj arra is, hogy nincsenek-e panaszaid, nekem hajhullás, ízületi fájdalmak és szív problémákat is okozott, mert folyamatosan jelen voltak a tüszők a manduláimban és nagyon hegesek voltak (lyukacsosak).
2010. febr. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!