Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A Vadaskertbe hogy lehet...

A Vadaskertbe hogy lehet bekerülni? Mesélnétek a helyről? Skizofréniával vagy skizo affektiv zavarral lehet oda menni? Átlagosan mennyi ideig maradnak ott a gyerekek?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 19. 16:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Én voltam ott gyerekkoromban többször is. Nagyon szerettem, alig akartam hazamenni. Először egy napra mentünk, reggeltől estig bent kellett lenni. Kellett beszélgetni gyerekpszichológussal, volt ilyen játszós megfigyelés (egy szoba tele volt játékkal és figyelték, hogy mivel és hogyan játszol, egyáltalán játszol-e.) Anyámat kiküldték, egyáltalán nem lehetett bent azon a foglalkozáson kívül, ahol kifejezetten a szülővel kellett (volna) játszanom. Délután kivittek a szabadba és több gyerekkel lehetett játszani, ott is több ember (gyógypedagógustól megkezdve a gyerekorvosig mindenféle) figyelt.

Másodszor egy hétre kellett bemenni, lehetett választani hogy a szülő bent lesz-e vagy nem. Engem is kérdeztek, hogy szeretném-e ha anyukám bent aludna de nemmel válaszoltam. Ez is hasonló volt, játékhelyzetekben figyeltek és minden nap kellett beszélgetni, hogy milyen volt a nap, mit csináltam, hiányzik-e anya stb.

Összességében nagyon jó élmény volt gyerekként, mérges is voltam, amikor otthon mondták hogy nem kell mennem többet. Sokáig álmodtam is róla és szerettem volna visszamenni. Az első alkalommal 7,a másodiknál 9 éves voltam. A 2-nál kaptam diagnózist.

A bekerülés, ha jól tudom beutalóval megy, nem kell érte fizetni csak ha a szülő bent alszik/eszik, viszont van olyan osztály, ahová hosszas a várakozási idő.

Hogy mennyit kell bent lenni, azt a probléma súlyossága/egyértelműsége és a gyerek életkora és hozzáállása (mennyire volt együttműködő)alapján döntik el. Van, akinek elég 1-2 nap, míg van, aki heteket bent tölt.

Skizofréniával kapcsolatban nem tudom pontosan, hogy fogadnak-e gyereket, szerintem igen. De ezt az alapítvány honlapján meg tudod nézni, csak írd be a keresőbe. Ott a felvételről is írnak, ha jól emlékszem.

Sok szerencsét!

2015. ápr. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Te milyen probléma miatt kerültél oda? A skizofrénia nincs fent a honlapon,ezért kérdezem itt:)
2015. ápr. 19. 17:02
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha nincs a honlapon, akkor nem tudom. Van már a gyereknek diagnózisa vagy még csak gyanús, hogy skizofrén? Érdemes lenne azért egy e-mailt írni nekik, ha mást nem, talán tudnának tanácsot adni, hogy hova vidd. Esetleg még a Bethesdát lehetne felhívni.


Én autizmus spektrumzavarral voltam ott. 3 évesen kaptam gyanút, 6 évesen megerősítették a Vadaskertben és 9 évesen ugyanitt kaptam végleges papírt, végül Asperger szindróma került a papírra (ha jól tudom, ezt most készülnek eltörölni és mindenki autizmus diagnózist fog kapni). Általában sokkal hamarabb kapnak a gyerekek diagnózist, nálam viszont húzták, mert kétnyelvű vagyok és sokáig nem tudták eldönteni, hogy a kommunikációval kapcsolatos problémáim ebből gyökereznek-e.

2015. ápr. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
* 7 évesen erősítették meg, félrenyomtam. Abban az évben mentem iskolába és időnként nem esik le, hogy én nem 6 évesen kezdtem, csak a sulikezdéshez viszonyítok. :)
2015. ápr. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Elvileg pszichiátrtiára (és ez az), nem kell beutaló, de szeretik ha iratsz a házorvossal egyet.

Vadaskert preferálja, ha a szülő kér időpontot e-mailben, akár részletezve a gyermek tüneteit, panaszait.

Egyébként a gyerekek valóban jól érzik ott magukat.

Több szakember vizsgálja több irányból, és igen anyás befekvős a kicsiknek. Első alkalommal döntik el, hogy szükséges e további vizsgálat, befekvéd, nyilván a panaszok jellegétől függően.

2015. ápr. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!