Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ennek az értelmet csak én nem...

Ennek az értelmet csak én nem ertem? ( iskolai nőgyógyász, urulogus)

Figyelt kérdés

Volt olyan ismerősöm ( doki), aki azt mondta, hogy suliban minden évben meg kene csinálni a nőgyógyászati es urulogiai vizsgálatot


Most nem azert, de megis mit képzel az, aki ezt kitalálta?!

Az egy dolog, hogy a fiúknak a fitymaszukuletet nézik, de könyörgöm egy 7-10 eves kislánynak megis mit néznek??? ( tudom, nagy ritkán mar 10 évesen elkezd menstrualni a lany, de 7-8-9 évesen mit akarnak nézni?! )


Es azt is mondta, hogy aki nem kéri a vizsgálatot az beutalot kap es el kell mennie kulon doki hoz csak ott sokkal több helyre kell menni es több idő es vissza kell vinni az eredményt a suliba


De mi közük van hozza??

Semmi!



Es szerintem teljesen felesleges lenne minden évben megcsinalni ezt ( főleg amíg nem kezdenek el dolgozni a hormonok :D )

De a suliban akkor sem teljesen normális ez szerintem


Nekünk eddig szerencsére meg nem volt es remelem nem is lesz, de tuti nem engedném

Es 15 évesen 0 panasszal minek mennek el nodokihoz es tennem ki magam egy sor teljesen felesleges vizsgálatnak?!



2015. jún. 29. 00:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%

Teljesen egyetértek Veled.

De ha jól értem, ez a dolog egy ismerősödnek a magánvéleménye. Mért nem vele beszéled ezt meg, hogy mégis miért gondolja ezt?

2015. jún. 29. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem csak gondolja, O is csinált ilyen vizsgálatot sulikban ( lehet, hogy nem épp piciknek, de azt tudom, hogy közép suliban biztos csinált, sőt szerintem általános felsoben is ( legalábbis említett egy 13 eves csajt)
2015. jún. 29. 11:51
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem tudom elhinni, szerintem ilyen nem létezik.

Ki ez az ember, miért beszél egy kislánnyal ilyenekről??

2015. jún. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem vagyok kislány :D ( mert gondolom rám céloztal?!)


Szerintem van ilyen, nem véletlenül van jópár ilyen kerdes itt, az oldalon :D


Es nálunk is volt egy idő amikor rebesgettek, hogy lesz ilyen, de szerencsére nem lett :D

2015. jún. 29. 23:40
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

"Es 15 évesen 0 panasszal minek mennek el nodokihoz es tennem ki magam egy sor teljesen felesleges vizsgálatnak?!"


15 éves vagy , nem?

Nekem nagyon bizarr, hogy egy felnőtt, 30-on felüli férfi 15 éves kislánnyal ilyenekről beszél.

Szóval nem ÉRTELME van a dolognak, hanem számára van jelentése. Erre nem gondoltál?

2015. jún. 30. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

- nem véletlenül van jópár ilyen kerdes itt, az oldalon

- mutatnál párat? én még nem futottam bele.

2015. jún. 30. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
2015. jún. 30. 09:44
 8/11 A kérdező kommentje:

Amúgy nem 30-on felüli :D

De értem, hogy arra gondoltál, hogy hozzam képest idős :D


Mondjuk nem értem, hogy attól függetlenül én miert lennék kislány?!


Hogy erted, hogy szamara jelentése van?

2015. jún. 30. 09:46
 9/11 anonim ***** válasza:
48%

Én se fiúknál,se lányoknál nem engedném hogy az alsóneműjükbe nézen iskolaorvos,ha csak a diák vagy szülő nem kéri külön,de ennyi erőből akkor a gyermekorvosi is megkérheti néze meg a gyereket,ott lehet hogy kulturáltabb a légkör.Megalazó és kellemetlen kisikolasnál is,kamasznál meg még inkább.


Amiről az ismerősöd beszélt az nem nőgyógyászati vagy urológiai vizsgálat igazából.Nemifejlettség vizsgálatának nevezik és elvégezheti az iskolaorvos,de nem kötelezhető rá senkit,csak a gyerekek nem tudják.


Lányoknál ezt a vizsgálat úgy zajlik ahogyan pár elmesélte hogy az orvos nem ér hozzá,de leveteti a bugyit és szól tedd szét a lábad és odanéz,illetve megkérhet kézzel húzd a szeméremajkakat szét.

Számomra ez elfogadhatatlan,nagyon megalázó és ijjesztő is lehet a gyerekeknek.

Meggondolj bele előbb elvégzi az alap vizsgálatokat,utána kerül erre sor,de van ahol azt se engedték meg hogy felül felöltözzön a gyerek.Gyakorlatilag meztelenül terpeszben be.Na ez durva!!!



De fiúknál se normális hogy vetkőzzön le boxerra majd tolja le,álljon itt meztelenül és húzza 2 nő előtt hátra!

Milyen ciki lehet nekik is!



Csak a szülők,a diákok tudják ezt megállítani,szót emelni.


Az én időmben ilyen megalázó vizsgálatok nem voltak.

2017. márc. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Valami miatt itt sokan tévedésben vannak a nőgyógyászati vizsgálat szükségességét illetően. Az ilyen vizsgálat nem korfüggő,olyan értelemben,hogy mondjuk 18 év felett kell elvégezni. A vizsgálat szükségességét az adja,hogy volt-e már fiúval a lány,pontosabban szűz-e. És az az igazság,hogy a középiskolás lányok zöme nem az. Jó,ha tudja mindenki,hogy pl.méhnyakrák nem csak az idős nőket fenyegeti. És ez "csak" a HPV-re vonatkozik,de számtalan olyan betegséget lehet hordozni panaszmentesen,ami később meddőségi és egyéb problémákat okozhat.
2017. márc. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!