Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Budapesten lehet orvosom, ha...

Budapesten lehet orvosom, ha nem budapesti a lakcímkártyám?

Figyelt kérdés

Most költöztem vidékről a fővárosba, és még nem tudtam tartózkodási helyként bejegyezni a budapesti albérletemet. (főbérlő szintén vidéki, nem tudtam még vele aláíratni a kérvényt.)

Viszont a lakcímkártyámon a debreceni lakcímem van, és keresnem kellene nőgyógyászt. Ilyen esetben mi a teendő? Számít, hogy a bejelentett lakcímem nem abban a városban van, ahová az orvoshoz jelentkeznék?



2015. júl. 3. 13:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen számít.

Ha téritésmentes ellátást akarsz akkor muszáj lesz bejelentened magad ideiglenesen.

Mert SZTKba és kórházba csak ideiglenes lakcimmel tudsz menni.

DE magánnőgyógyászhoz mehetsz nyugodtan, annál mindegy hogy hol laksz.

Háziorvosnál pedig nem tudom, szerintem ott elég ha bemész ahhoz amelyik szimpi és átiratod magad hogy mostantol szeretnéd hogy ő legyen.

2015. júl. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha sürgős, akkor ott helyben el kell, hogy lássanak, viszont nálam nagyon igyekeztek lehetetlenné tenni az adminisztrációt.. Inkább küldd el postán a főbérlónek, h irja alá, és intézd el mihamarabb a tartózkodási címed.
2015. júl. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!