Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hol lehet vért adni?

Hol lehet vért adni?

Figyelt kérdés

Helyileg Budapest érdekelne!

S mi a menete? Milyen elvárásoknak kell megfelelni?

Köszönöm.


2007. nov. 4. 19:36
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Azt sajnos nem tudom, hol van Bp-en véradóállomás (vidéki vagyok), de a menetében tudok segíteni.

Vidd magaddal a személyidet és a TAJ kártyádat! Először felveszik az adataidat, majd ki kell töltened egy kérdőívet. Ezen az egészslégeddel kapcsolatos alapkérdések vannak, valamint arra vonatkozó kérdések, hogy mekkora a lehetősége az esetleges HIV fertőzöttségednek. (Természetesen ezt a vérből is szűrik, de ha a papíron te jelzed, hogy van rá esély, levehetik tőled a vért, mintha mi sem történt volna - hogy a körülötted lévő emberek ne tudják meg- de nem fogják felhasználni).

Ezután (bár helyenként előtte) az ujjbegyedből vesznek egy pici vért, amiből megállapítják a vércsoportodat, és egyéb fontos apróságokat.

Ha ennek megkaptad az eredményét (ez pár perc), megvizsgál egy orvos és megmérik a súlyodat. Ezután mehetsz leadni a vért. Ha lejött az egységnyi mennyiség (4,5dl), kémcsőbe engednek még egy kicsit, amin majd a vizsgálatokat elvégzik (többek között a HIV-re is).

A végén kicsit még pihenned kell, majd kapsz egy kis elemózsiát és italt.

Az egész nagyjából egy óra, de függ attól is, mennyien vannak előtted esetleg.

Én szeretek vért adni, általában jó a hangulat, egész más, mint egy normál rendelőben, vagy kórházban. Lehet, hogy naiv vagyok, de nekem nagyon jóleső érzés, hogy segíthetek.

Remélem, egy újabb rendszeres véradónak adtam információt :)

Ha a helyről netán nem írna senki, szerintem kérdezd meg az orvosodat, biztosan tud segíteni!

2007. nov. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%
Én is szeretek vért adni. Az időpontokról és pontos helyszínekről a [link] oldalon tájékozódhatsz.
2007. nov. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!