Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Letört az egyik fogamból egy...

Letört az egyik fogamból egy darabb! Mire számíthatok a fogorvosnál?

Figyelt kérdés

Hátulról, a második fogamból, evés közben letört egy nagyobb darab, kb. 2-3 mm fog maradt a letört helyen. A háromnegyed része a fognak, szerencsére megmaradt. Régebben, 5-6 évvel ezelőtt be volt tömve, de kiesett a tömés és hó végén akartam menni a fogorvoshoz, de most már muszáj leszek hamarabb. Mire számíthatok? Megtudják még menteni? Nem fáj, de nagyon félek, nem szeretném kihúzatni. Nem baj, ha pénzbe kerül, csak ne kelljen kihúzni. Aki már volt ilyen helyzetben, annak fájt a kezelése? Külföldön élek és itt még nem voltam fogorvosnál,( egy féléve élek itt) nem tudom hogy mire számítsak.

13/L



2015. aug. 15. 01:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg, valószínűleg meg fogják tudni menteni. Ha az orvos mégis azt mondaná, hogy nem, akkor kérjetek nyugodtan "második véleményt" (second opinion) egy másik orvostól. Ha ezt mondjátok az orvosnak, akkor el kell fogadnia, mert a betegnek ehhez joga van. És te is bizonyára jobban elfogadod két orvos véleményét, mint egyét.
2015. aug. 15. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kérdés, mennyire van elszuvasodva az egész, nem véletlenül tört le. Van rá esély, hogy megmentsék, vissza is lehet építeni, ha sikerül elég egészséges részt megmenteni belőle. Én ugyanígy jártam, de visszaépítették, évek óta nincs gond vele. Nem fájt egyáltalán, csak kellemetlen volt a fúrás-faragás, amikor tisztította és leszedte a szuvas részeket.
2015. aug. 15. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat! A fogam csak minimálisan szuvas. Apukám még aznap megnézte a fogamat, mikor letört belőle egy darab és azt mondta, hogy még mindig van egy kis tömés a maradék fogamban. Remélem mindem rendben lesz, a jövőhétre kaptunk időpontot. Köszönöm mégegyszer a válaszokat!
2015. aug. 17. 05:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!