Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ápolásira eltudok így menni...

Ápolásira eltudok így menni mamámmal?

Figyelt kérdés
Elég gyengék már, menni ugyan még tudnak, bár múltkor is úgy fájt mindenük, hogy alig bírtak járni. Kérdezte a háziorvosát, de azt mondta, hogy ahhoz fekvő betegnek kéne lenniük. Ez igaz?

2015. okt. 21. 23:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem anyukám ment 5 éve ápolásira a mamámmal. Ő is tudott járni, bár mindig fájlalta a lábát, de nem volt sose konkrétan fekvő beteg. Egyedül nem nagyon tudta volna ellátni magát (fürdés, étkezés, gyógyszer bevétel), meg mivel cukor és később vesebeteg volt, így kellett mellé valaki, aki felügyel rá.

Nagyszüleid mennyire tudják ellátni saját magukat? 22L

2015. okt. 22. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azért eltudják még, de segítségre lenne szükségük. Az orvos azt mondta, hogy már megváltozott és csak fekvőbetegnek adják. Mamám járt bent nála, én meg nem tudom hogy akkor hogy is van ez pontosan.
2015. okt. 22. 00:23
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem egy településen lakunk, hanem fél órányira és többször elmennék besegíteni ebbe-abba.
2015. okt. 22. 00:23
 4/7 anonim ***** válasza:
Arról nem tudtam, hogy most már csak a fekvő betegekre lehet kapni ápolásit. De szerintem kérdezz rá te is a háziorvosnál, hogy pontosan mi a helyzet. 22L
2015. okt. 22. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Jövedelmi helyzettől is függ. Ha nem laktok egy helyen, akkor biztos nem kaphat, mert hát milyen ápolás amit távolról lehet csinálni...? .
2015. dec. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
20 km
2015. dec. 8. 14:21
 7/7 anonim ***** válasza:
A lakcimnek ill. tartózkodási helynek azonosnak kell lenni, én úgy tudom, hogy ezt nézik. Dehát járjatok utána a hivatalban pontosan.Kiemelt ápolási dijra a fekvőbetegek ápolói jogosultak. Normál ápolási dijra pedig csak azok, akiknek a vagyoni helyzete is gyönge, szóval a lakásukon kivül nem lehet pl. nagyértékű autójuk, nyaralójuk se, 800 ezer ft a "nagy érték".
2015. dec. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!