Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mandulaműtét, altatásban vagy...

Mandulaműtét, altatásban vagy ébren?

Figyelt kérdés

32 éves,sportoló vagyok.. elég kitartó,de ebben atémában eléggé félek most.

a mandulám soha nem fáj,és soha nem volt begyulladva.és még mondhatom is,hogy kis szépek...

de sajnos gócos,és gennyedzik.. :/

melyik a jobb megoldás,ébren vagy altatva?

kérem csak tapasztaltak írjanak,akiknek hasonló korban vették ki ezt a nyavaját...

köszönöm



2015. okt. 26. 16:30
 1/8 anonim ***** válasza:
23%
nekem 2 éves koromban vették ki a mandulám, de még emlékszem rá, hogy fájt. Mai fejjel az altatást választanám.
2015. okt. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
25 évesen vették ki, altatást ha kértem volna se lehetett volna így Nekem nem volt választásom :-D maximum 20 percig tartott, felesleges lett volna az altatás, semmit nem éreztem.
2015. okt. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha nem is hasonló korban de már felnőtt fejjel tavaly estem túl rajta ( 18 évesen) így talán hasznos lehet a válaszom :-) altatás nagyon kockázatos már csak az ébredés utáni lehetséges hányás miatt is, amitől felszakad a friss seb. Nekem is gócos volt a mandulám, nem fájt, viszont hullott a hajam tőle :-\ 10 perc alatt végzett velem a doktornő! A szuri kicsit kellemetlen de utána semmit nem érzel.
2015. okt. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat..és az utána lévő pokol? az meddig tart?
2015. okt. 26. 21:06
 5/8 anonim ***** válasza:
Utána inni lesz nagyon fájdalmas de muszáj sokat innod, hogy ki ne száradjon a seb. Itthon már nem igazán fájt csak kórházba ( 5 napot töltöttem bent). Arra figyelj nehogy bevérezzen, nekem vissza kellett mennem egyik éjjel mert elkezdett vérezni. Nem szabad emelni, lehajolni stb, majd ott elmondanak mindent.
2015. okt. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Köszönöm a leszavazást. Már bánom, hogy leírtam.
2015. okt. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Én 19 vagyok tegnap jöttem haza a kórházból én nagyon nem bírtam az altatást 24 órán keresztül hánytam tőle elején a vért hánytam ki amit lenyeltem (igaz nekem extra eset volt mert akkora manduláim voltak így alapba hogy nem bírtam enni tőlük rendesen),de még így se választanám a helyi érzéstelenítést semmiképp elég para lenne azt a sok vért látnom.. volt egy 38 éves szobatársam ő is altatásban kérte.. és még így is szar volt minden nem még ha helyi érzéstelenítésben.. akiket akkor műtöttek mindenki altatásban kérte.. és a doktor nő azt mondta nagyon ritka akinek érzéstelenítéssel csinálják.. amúgy én a 20 perces műtétből 2 óra múlva kerültem ki ne kérdezzétek mit csináltak velem addig fingom sincs :D és arra se emlékszem hogy felébresztettek csak hogy tolnak fel a szobámba és eszméletlenül bőgök :D de az altató mindenkire más hatással van pl a szobatársam káromkodott csak meg mutogatott :D
2015. nov. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Szia! Nekem is 18 évesen vették ki a mandulámat, altatásban. Én voltam a kórteremben a legfiatalabb, volt aki 20-25-35 éves volt. Sajnos ez rossz hír lesz, de minél idősebben veszik ki, annál rosszabbul viseli az ember. Én voltam az egyedüli aki altatásban kérte, a többieknek nem is igen volt választási lehetőségük, mert az orvos azt mondta hogy gyermekeknek szokták altatásban kivenni, felnőtteknek már helyi érzéstelenítéssel csinálják, de mivel én tűfóbiás vagyok és általában elég durva pánikrohamot kapok tű láttán, (helyi érzéstelenítésnél egy nagy tűvel érzéstelenítik el a manduládat) ezért az orvos engedélyezte nekem az altatást. A Dél Pesti kórházban voltam, és sajnos nagyon rosszul viseltem az altatást. Még aznap 2x hánytam, felkötöttek infúzióra, majd utána HAZAENGEDTEK MÁSNAP mert kellett az ágy. Persze otthon hánytam még 3x másnap, és már rég mentőt kellett volna hívnunk mert olyan gyenge voltam már hogy ülni nem tudtam, de felhívtuk a kórházat és azt mondták hogy ha még egyszer hányok akkor hívjunk csak mentőt.. (bár visszagondolva nem biztos hogy ez volt a jó döntés)na sebaj, visszatérve a kérdésre: Az is hányt, akit nem altattak... mivel nem kaptunk egész nap ennit, és a gyomorsavat hánytuk már vissza, ennek az altatáshoz nincs köze.. (csak én többet hánytam...) Altatás előnye: Kanül bent volt, így tudtam erősebb fájdalom csillapítót kapni mint a többiek, és semmire sem emlékszem az egészből. Hátránya: hányás, tűszúrkodás, kanül kényelmetlenségei. Neked kell döntened (ha tudsz egyáltalán) hogy bírod-e a helyi érzéstelenítést vagy sem. Miután hazamész 1 hét minimum BORZALOOM lesz.. Nagyon fájni fog, és szenvedés lesz, stb. De sokat kell inni, és akkor hamarabb átvészeled majd. Sajnos az este meg a reggel a legrosszabb mert olyankor teljesen kiszárad a torkod, de utána jobb már ha iszol... Remélem segítettem.. Sok sikert és kitartást!!!

U.I.: Én is sportoló vagyok, és kitartásban sincs hiány ;)

2015. dec. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!