Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Gyógyszerészeti egyetemen...

Gyógyszerészeti egyetemen kémia van hangsúlyban inkább mint biológia?

Figyelt kérdés
2015. nov. 11. 17:12
 1/5 anonim válasza:
Kémia
2015. nov. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És mennyire nehéz?
2015. nov. 11. 17:45
 3/5 anonim válasza:
Mindkettő fontos. A kémiának kb minden területéről szó esik, a 2. évben szinte csak az van (fizikai kémia, biokémia, analitikai kémia, szerves kémia..). Tárgyanként és egyénenként eltérő a nehézségük. Ha fizikás beállítottságú vagy, akkor a fizikai kémia neked könnyebb, ha bioszos akkor a bikém.. Stb. Annak ellenére, hogy biológiából összességében talán kevesebb van, az is nagyon fontos, hiszen van anatómia, sejtbiológia, genetika, élettan stb.. Ráadásul a tárgyak eléggé össze is keverednek, mindenben van egy kis kémia, egy kis biosz, egy kis fizika.. Nehéz ez az egyetem :D
2015. nov. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Még hozzátenném, hogy az alap nyilván a kémia, de ha összességében nézzük, hiába tudod lerajzolni a képletét valaminek, ha nem tudod hogyan hat, mit csinál a szervezetben.. Ezekhez pedig igencsak kell a biológia is.

(még az előző voltam)

2015. nov. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
nincs gyógyszerészeti egyetem
2015. nov. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!