Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ápolásidíj igénylésének...

Ápolásidíj igénylésének feltételei? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Tisztelt Gyakorikérdések tagok ! A segítségeteket szeretném kérni.

Édesapám és én együtt élünk,anyukám elhunyt.

Nekem és apunak együtt kell lennünk.Szükségünk van egymásra.

Igényelni akartuk az ápolásidíjat.A háziorvos azt kérdezte aputól,hogy Gyulabácsi,kap ön fogyatékossági támogatást,vagy fogyatékkal élő támogatását ?! Valami ilyesmit mondott.Apu azt felelte,hogy nem.Hát akkor ezt nem tudjuk elindítani.És ezzel abba is maradt ez a folyamat.

Megmondom őszintén én nem tudtam,hogy ilyen is kell.

Apukám két bottal tud járni,és szüksége van fürdéskor is a segítségre,öltözésben.És sajnos van,hogy elesik.Ha én nem lennék itthon,és szociális gondozó járna le hozzá,akkor terelefonálnia kellene valakinek,hogy jöjjön el ide hozzánk,mert elesett.És mivel falunk élünk,ezt ki is beszélnék...Sajnos ez az igazság ! Nekem kell vele lennem itthon.Apukám második csoportos rokkant nyugdíjas munkaképesség csökkenését 100%-ban állapította meg 13éve egy orvosi bizottság.(ezt csak azért írom le,hogy hátha egy orvos is olvassa az esetünket.)

A kérdésem az,hogy milyen papír kell az ápolásidíj megállapításához ?



2015. nov. 23. 08:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Kormányhivatalban kell nyomtatványt kérni és háziorvos igazolása kell hozzá.
2015. nov. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Már sok éve volt, hogy igényeltünk ápolási díjat, arra emlékszem, hogy a mamának az összes létező orvosi papírját össze kellett szedni, tehát zárójelentések, szakvélemények, ilyesmik. Ezek kívül a háziorvos is adott valami nyomtatványt amit ki kell tölteni, és mindezekkel beballagni az államkincstárhoz. Ott bírálják el egy -két hét alatt, hogy jár-e a támogatás.

De majd ma, ha beszélek a férjemmel megkérdezem hogy is volt a folyamat, mert már csak halványan emlékszem.

2015. nov. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Rendben.Várok.
2015. nov. 23. 18:21
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia. Nálunk az önkormányzatnál kell igényelni. Menj be és érdeklőd meg és ott adnak igénylőlapot.
2015. nov. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A lakóhelyedhez tartozó járási hivatal ügyfélszolgálatához menjél be. Kérd el a KIEMELT ápolási dij igényléséhez szükséges nyomtatványokat. A KIEMELT szónak jelentősége van, mert ha apukád 100 százalékos rokkant, akkor te erre jogosult vagy, és ez magasabb összeg, nem 22 ezer, hanem 40 ezer forint. Kell kapnod egy olyan papirt, amit a háziorvosodnak kell kitöltenie apukád egészségi állapotáról, betegségeiról (BNO-kódokkal) és pecsét, aláirás. Kell kapnod egy kérelmi nyomtatványt, amelyben igényeled a KIEMELT ápolási dijat, ezt neked is és apukádnak is alá kell irnia. És kell kapnod egy nyilatkozat-nyomtatványt, amelyben a saját jövedelmi helyzetedről nyilatkozol, hogy álláskeresési pótlékot kapsz-e, vagy ilyesmi. Aztán ezeket mindet kitöltve le kell adnod a járási hivatalnak, és mellékelned kell apukád orvosi papirjait, szakorvosi zárójelentéseket, stb., illetve egy másolatot ezekről, és esetedben a legfontosabbat, az orvosi bizottság igazolását apukád 100 százalékos rokkantságáról. Nem a háziorvos dönti el az ápolási segélyre való jogosultságodat!!!!!!!!!! Erre a járási hivatalnál foglakoztatnak szakértőket, akik a beadott igazolások, szakorvosi vizsgálati eredmények alapján döntenek. Ha apukád 100 százalékos rokkant, akkor jogosult vagy a KIEMELT ápolási dijra.Legyél határozott, erőszakos, borzasztóan nehézkes az ügyintézés, én szeptember óta küzdök, és december elején kaptam meg... Apám ágybanfekvő, járásképtelen sajnos... rengeteget kellett telefonálni, sürgetni... az államnak az az érdeke, hogy ne fizessen neked, szóval meg kell küzdeni az ügyintézéssel. elvileg 21 nap az ügyintézési határidő, nekem 90 lett, mert mindig hiányoltak valami vacak papirt. Szóval próbálj meg mindent összegyűjteni és egyszerre beadni, régi orvosi igazolásokat is.
2015. dec. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!