Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A felmondott aneszteziológus...

A felmondott aneszteziológus panaszkodik, hogy - az ügyeleti díjak nélkül bruttó 509 ezer volt a fizetése. Szerintetek enni pénzért nem dolgozhat egy orvos?

Figyelt kérdés
Ügyeleti díjak nélkül!! Aztán meg, ha aneszteziológus, és sok a munkája is, ugyanennyit még zsebbe összeszed. A pofátlanság határtalan.
2015. dec. 5. 02:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
de
2015. dec. 5. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Magyarországon bármely szakterületre érvényes, hogy pl. az osztrákok többet keresnek - ilyen alapon bárki hőzönghetne (kivétel talán a politikusok).
2015. dec. 5. 09:22
 3/17 anonim ***** válasza:
72%

csak referenciának:

az én alapbérem bruttó 520 ezer forint, 40 órás a munkahetem, ezért a pénzért ténylegesen kb napi 6 órát dolgozom, nincs beosztottam, nincs felelősségem, nem kell ügyeletet tartsak, pláne nem kell emberi életekért felelnem...és nem keresek jól a szakmámban, hanem az alsó harmadban...


szóval a pofátlanság az, hogy rosszul fizetjük az orvosainkat, végkimerülésig dolgoztatjuk őket (te se szeretnél napokig ügyelni, ugye?), és arra kényszerítjük őket, hogy fekete jövedelemből éljenek...



és igen, szar, hogy te csak minimálbért keresel, de te is továbbtanulhatsz ;)

2015. dec. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
80%
Másodiknál a pont. De egyébként egészen nyugodtan elmehetsz orvosi egyetemre, megcsinálhatod az aneszt szakképzést, aztán dolgozhatsz bruttó 509 ezer forintért, ha neked megfelel.
2015. dec. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Szerintem meg mást is meg kellene fizetni, nemcsak őket, úgyhogy ne sajnáljuk már annyira, más is tanul, pl. egy építész, az ő kezében is emberéletek vannak. Szerintem.
2015. dec. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Tipikus magyar mentalitás: ha nekem szar, legyen másnak is az.

Mást sem fizetnek meg, ez igaz. De ez nem válasz arra, hogy az orvosok miért kapnak nevetséges fizetést...

Nem lehet ezt annyival lerendezni, hogy "másnak is szar, kussoljál!".

Azért vicc, hogy az ember tanul 6 évet az egyik legnehezebb egyetemen, közben dolgozni, pénzt keresni nem igen tud, viszont a kiadása rengeteg (a könyvek, eszközök bizony nem két fillérbe kerülnek), aztán mikor elkezd dolgozni, kap kemény nettó 134 ezer forintot.

2015. dec. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Egyébként belinkelhetnéd ezt a panaszkodást. Ugyanis én azt olvastam, hogy a nem megfelelő munkakörülmények miatt mondtak fel.
2015. dec. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Igen, magyar vagyok, magyar mentalitással, ha ez bűn is, vállalom, de félreértettél nekem nem szar.

Csak nem állom a felsőbbrendűséget.

2015. dec. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Milyen felsőbbrendűség? Mégis melyik orvos mondta azt, hogy "nekem adjanak több pénzt, mert én megérdemlem, de másnak a fizetését nem kell emelni, mert ők csak annyit érdemelnek"? Szerintem semelyik.

Igen is szánalmas dolog azzal lezárni a kérdést, hogy "másnak is szar". Ugyanis ez baromira nem vezet megoldáshoz.

2015. dec. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Tehát emlékezetnék az összegszerűségre: Bruttó 509 ezer, de: Az ügyeleti díjak nélkül. Ha, mint írod, és, mint ő is panaszolta, hogy sok az ügyelet, és, hogy az ügyeleti díja óránként 4000 - re jön csak ki - szóval az 509 ezerhez hozzá jön még jócskán az ügyeleti díjakból. Aztán meg. : vannak szakorvosi területek, ahol elenyésző a hálapénz (vagy nincs is egyáltalán) - de az említett orvos, mint - aneszteziológus - nagyon is hálapénzes ügy. És, annak, aki azt írta - hogy ha neked szr, legyen másnak is az: Közös csónakban evezünk, egy közös büdzséből kapjuk a fizetést. Nyilván való, ha valaki aránytalanul és indokolatlanul többet kap, az a közösből megy, vagyis az enyémből is. Summa summárum, ha haz ill. aneszteziológus minden bevételét úgy nagyjából összeadjuk - nem kevés pénzt visz haza (lehet, sokat is dolgozik - de annyiért lehet is : elégedetlenkedés nélkül is). Aztán, meg aki azt írta, hogy ötszázvalamennyi a bruttója és nem zaklatott körülmények között dolgozik, és keveselli - gondoljon bele, hogy ma M.o.- on mennyi pénzekért dolgoznak emberek. (de nem csak ma, ez mindig is így volt). Az említett cikket egyébként itt olvastam a neten (talán a startlapon) röviddel az után írtam ki a kérdést. Persze, a munkakörülményekre (is) hivatkozott - de nagyon az anyagiak domborodtak ki a cikkből (meg, mondjuk a sok ügyelet is).
2015. dec. 6. 13:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!