Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mennyi hálapénzt szokás adni...

Mennyi hálapénzt szokás adni műtétkor az operáló orvosnak? És mikor "kell" odaadni?

Figyelt kérdés
2007. nov. 9. 10:41
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Egyáltalán nem KELL adni!!!!Azért kapja a fizetését,igaz nem sokat,de melyikünk keres annyit amennyit szeretne??
2007. nov. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
64%

Szerintem sem kell. Ha ő jön az én munkahelyemre, ő sem fizet 10-20ezret (esetekben 50-100ezreket) pluszban hogy én kiszolgálom.

És hülyeség hálapénznek hívni.Persze hogy hálás vagyok hogy meggyógyított, vagy segített,de ő erre esküdött fel, ez a munkája.

Én nem fiztenék előre. Ha tőlem elfogadja, hogy többet figyeljen rám, akkor mástól is, és másra is "többet" figyel majd.

És nem fizetnék utólag sem.Ebből a pénzből előnyöm nem származik. Ha meggyógyított, akkor már rosszat nem tehet.

Különben is, kell az a pénz nektek is.

2007. nov. 23. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
72%

Merev elutasítás helyett a szomorú tények.5000ft a minimum, ez alatt meg se próbáld, plafon a csillagos ég.Az első kontroll alkalmával "illik" átadni, és persze az orvos szolidan ellenőrzi majd az összeget.Az összeg függ a műtét nagyságától, mandula 5-10e között, de egy vakbél már a duplája is lehet.Van még az a variáció is, hogy szemtől szembe meg kell kérdezni, hogy mi a tarifa!Nem fog zavarba jönni, és a szülészeteken(és egyik másik klinikán) ez egy nagyon jól működő rendszer.

Persze itt is vannak kivételek, de sajnos mint a fehér holló!

2007. nov. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
37%
Az altatóorvosnak akkor, amikor kikérdezésre jön műtét előtt, a betegszállítónak elvitelkor, a műtösöknek, a mozgásképesség elérésekor, az operáló orvosnak (ha egyben a kezelő orvos is) távozáskor. Ja és nem megfeledkezni a főnövérről, a növérkékről, a szobában takarító személyzetről sem. Ezenkívül még le kell menni a pénztárba és befizetni a kötelező részt is. IGAZ MILYEN EGYSZERŰ!
2007. dec. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
94%
Hát nagyon elítélő válaszokat olvashattál.Remélem a műtéten már túl vagy,és saját magad eldöntötted hogy adsz,nem adsz,és ha igen mennyit.Ezt a "szokást"mi betegek vezettük be,és szidjuk az orvost mert elfogadja.Nem szidjuk a taxist,a pincért a fodrászt a sírásót stb.pedig nekik is adunk.Egyik sem kötelező,de hálát csak az orvos iránt tudok érezni,mert ő esetleg az életemet menti meg.Így ha tehetem,adok neki,és csak annyit amennyit elbír a kasszám.
2008. jan. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tartom rossz dolognak a hálapénzt. Adni fogok a dokimnak és a nővéreknek is adtunk, akik pénz nélkül is mindenben segítettek nekem.
2010. jún. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Muszáj adni, nincs mese. Jól írta előttem valaki, hogy az emberek a saját hülyesègükkel tettèk ilyen pènzsóvárrá az orvosokat. Ha nem adsz, annyi hátràny èrhet, hogy a következő műtèt ezzel az orvossal már nem lesz ilyen "gördülèkeny".

Szomorú, de ez van.

2016. aug. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!