Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ti mit tennétek ebben a...

Ti mit tennétek ebben a helyzetben? Nagymamámnak ebben az évben már volt 2 kicsi és 2 nagyobb agyvérzése. Feltették a kérdést, hogy belemegyünk-e kísérleti gyógyszerbe?

Figyelt kérdés

Na már most csak engem húz fel ez a dolog? A legnagyobb baj az, hogy nagymamám 300 km-re lakik tőlünk, a két gyermeke, édesanyám testvérei olyan buták, pedig imádom Őket, hogy még azt sem tudták megmondani, mi a gyógyszer neve. Amikor ennyit közöltek, hogy van egy gyógyszer, amit még stroke-os betegnél nem használtak. Na ennyi információból tényleg lehet mérlegelni. Azt nem értem, ha a doki úgy látja, akkor miért nem adja neki, miért kell ilyen döntés elé állítani a gyermekeit? Vagy egyáltalán miért nem kérdezi meg mamát, mert beszámítható állapotban van, hogy szeretné-e ezt a kezelést. Én kiakadtam, megmondom őszintén, mert mama azért még fiatalnak mondható, 62 éves és nem szívesen kísérletezgetnék rajta, mert a doki azt mondta, aki mellesleg nem is kezelőorvosa, mert Ő szabadságon van, hogy vagy bejön vagy nem. 50-50%. Ha ne adj isten valami baj történik, hogyan tudnának elszámolni a lelkiismeretükkel?? Én arra gondoltam, hogy lemegyek és felkeresem az orvost és megkérdezem tőle pontosan, hogy miről is lenne szó, erre anya azt mondta, hogy 21 évesen ki is röhög az orvos, hogy mit ugrálok ott, mikor vannak felnőtt 40 éves gyermekei... ti mit tennétek? Amit tudni kell, hogy elvileg, bár erről sem kaptunk pontos információt, mama már a legerősebb véralvadásgátlót szedi és ez mellett is volt egy kisebb agyvérzése, holott 6 éven belül nem is szabadott volna bekövetkeznie. Jogos a felháborodásom?


21L unoka



2015. dec. 16. 08:27
 1/8 anonim válasza:
NE MENJ BELE!!! HOZZÁTARTOZÓI JOGAIDNÁL FOGVA NYUGODTAN TAGADD MEG A KEZELÉST!!! HIVATALOSAN NAGYKORÚNAK SZÁMÍTASZ!!!
2015. dec. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 homo ludensz ***** válasza:

Talán a nagymamát kellene megkérdezni aki mint írod beszámítható állapotban van. Végül is az ő életéről van szó és abban meg ő az egyedüli érintett.

A hozzátartozók ha nem orvosok akkor csak érzelmi alapon mondhatnak igent vagy nemet de ez az orvos aki mellesleg nem is a kezelőorvosa ismerheti az előzményeket és a nagymama jelenlegi fizikai állapotát és a várható kockázatot.

2015. dec. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ezt nagymamádnak kellene mérlegelni, és eldöntenie, hogy belevág-e vagy sem!

Nyilván, élni szeretne az ember, de nem biztos, hogy ilyen idős korban "megérné". Lehet, hogy több kárt tenne- esetleg más szerve menne tönkre.

2015. dec. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Pontosan így gondolom én is, ahogyan Ti!! Az első kérdésem az volt, hogy és mama? Elvégre róla van szó, igen is beszámítható állapotban van, el tudja dönteni, hogy mit szeretne. Nem mellesleg világ életébe gyógyszereket szedett és gyűlöli.. orvoshoz sem szeret járni és ez a gyógyszer, amit be akarnak vele szedetni, havonta kellene járni kontrollra, ellenőrzésre, vérvétel stb stb amibe, mamát ismerve, tuti hogy nem menne bele.. Én értem, hogy féltik, mert hogyne féltenék, az édesanyjuk, papa egy percet nem töltött nélküle, de ilyenekbe belemenni.. kérdeztem anya nővérét, hogy de miért akarja a doki ezt a gyógyszert. Ilyenekkel már csak akkor szoktak foglalkozni, ha már tényleg nincs más megoldás, nem? Amúgy meg ahhoz képest, hogy már többször kapott stroke-ot, huzamosabb ideig nem tartották bent, most vasárnap lett rosszul és hétfőn, ha minden igaz, engedik is haza.

Azt mondta a doki, hogy ez a gyógyszer havonta 20.000 Ft, de mivel Ő lenne a "tesztelő", így neki ingyenesen járna, na hát ez aztán még jobb.. egy élő és mondhatni fiatal emberről beszélünk, akinek azért még van hátra jó pár éve...

2015. dec. 16. 15:21
 5/8 A kérdező kommentje:
Egyébként falra hányt borsó, mert egyik sem érti meg amit szajkózok. Az a baj, hogy el vannak keseredve és bíznak abban, hogy segíteni fog, de hát az orvos is megmondta, hogy nem biztos, sőt.. vagy bejön vagy nem. Én nem kockáztatnék.
2015. dec. 16. 15:25
 6/8 anonim válasza:

1-es válaszoló vagyok.


Nagyon is megértelek és csak támogatni tudlak!!! Azért írtam, mert az én édesanyám is érintett hosszú évek óta több ilyen esetben is. Még csak 61 éves!!!


Az öregek otthonában pedig el akarta "tenni láb alól" egy kolléga - lakásszerzés reményében!!! (Ne tudd meg, hogy milyen keményen beolvastam neki többször is, de lepergett róla is és a kollégáiról is...) EZEK LÁTSZATJÓLÉTI SZOLGÁLTATÁSOK!!!


Üdv: 41/N

2015. dec. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Ui: Bocsánat, hirtelen felindulásomban elfelejtettem felajánlani neked a lehetőséget - most megteszem.


Priviben levelezhetünk - ha Neked is úgy könnyebb! EMBERÉLETEKKEL NEM LEHET JÁTSZANI!!!


Akár tegezel, akár magázol, nem sértődöm meg. Megértem, hogy ilyen kiszolgálatatott helyzetben a legvégsőkig zaklatott lelkiállapotban van egy hozzátartozó...

2015. dec. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Még jó, hogy nem mentünk bele ebbe a hülyeségbe.. kiderült, hogy nem a gyógyszerek, még csak a genetika sem okozza az agyvérzéseket, hanem kb. 3 hónappal ezelőtt volt szívultrahangon, ahol találtak ugyan egy foltot, de ráfogták, hogy vele született rendellenesség... na most kiderült, hogy mégis csak szívprobléma okozza a gondot, amit egy sima rutinműtéttel meg lehet oldani, de persze ugye nem ott, (Nyíregyháza), hanem felhozzák ide Pestre.. még ilyet.. az elejétől kezdve mondtam, hogy fel kell ide hozni kivizsgáltatni rendesen mamát, mert nem bízok a lent orvosokban. Na mindegy.. végül rám hallgattak a családtagok és nem mentek bele a kísérleti kezelésbe. Köszönöm a válaszokat!
2015. dec. 19. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!