Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Koponya röntgennel vizsgálnak...

Koponya röntgennel vizsgálnak agyalapi mirigyet? Egy évben hány röntgent szabad csináltatni max?

Figyelt kérdés

úgy tudtam hogy az csak csontokat lát.

meg az utóbbi 1évben már többször voltam röntgenen.mellkas röntgen aztán fogászaton gyökérkezelés után is volt, meg 2 oldalú gerinc felvétel is készült.most meg koponya.az tényleg látja az agyalapi mirigyet?mert amiatt küldenének.de már lassan azt érzem hogy elkezdek világítani a sötétben ettől a sok radioaktív vacaktól.


2015. dec. 17. 17:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy röntgenre küldtek? Nem CT-re?
2015. dec. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
igen biztos.szerintem is fura.de ct-re amúgy se mennék az kész csernobil.
2015. dec. 17. 23:26
 3/8 homo ludensz ***** válasza:
Vicceseket gondolsz a CT.-ről. Inkább az a vicces hogy mennyit kell várni mire sorra kerülsz. 30 ezerért rögtön fogadnak. Koponya CT.n voltam néhányszor s hol kontrasztanyaggal csinálták hol anélkül. Kevesebb is a villanyszámlánk mert este én világítok sőt még a TV. is rólam megy.
2015. dec. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

te se vagy rossz azért.egy ct 300 röntgennek felel meg.3 ct már bizonyítottan orvosilag elfogadott tény hogy emeli a rák kockázatát.feleslegesen minek tegye ki magát ennek valaki?főkétn hogy agyalapi mirigyet az mr is látja káros mellékhatások nélkül.

ne csinálj már úgy mintha az egészség záloga lenne a nagy mennyiségű radioaktivitással dolgozó ct gép.

természetes háttérsugárzásból évek alatt nem kapsz annyit mint egy ct-ből.ez már távol áll a "meg se kottyan" mennyiségtől.

2015. dec. 20. 16:00
 5/8 anonim ***** válasza:

Egy CT 300 kép? Max ha fejtetőtől sarokig fotóznak. Azért hülyeséget ne állítsunk.

Egyébként nincs olyan, hogy hányat lehet csináltatni egy évben maximum. Senki sem terápiás jelleggel küldi az embert röntgenre, hanem diagnosztikai céllal. Ha kell, akkor kell, ez van. Eleve egy élet is kevés rá, hogy az egy db röntgennel kapott sugárzás akár feleződjön az emberi szervezetben. Nincs olyan, hogy elmúlik. Fölösleges egy év átlagát nézni.

2015. dec. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

több helyen néztem és mindenhol 300-400kép közé tették az egy ct-vel beérkező sugárzás mennyiségét.

minden cikk szerint pl egy mellkas ct kb 3-4évnyi természetes sugárterheléssel egyenértékű.

azért ha 4évnyi természetes terhelést összegyüjtenek majd koncentráltan a mellkasodba engedik az már nem piskóta.

a koponya ct kevesebb de az sem egy délutáni séta parkban.

a röntgent ennek töredékére írják.

lehet hogy valaki ólomból van és semmi baja nem lesz soha.de ki tudja hogy 30év múlva mit okoz.

de mindegy is, engem röntgenre küldtek és a kérdésre nem kaptam választ még vagyis csak részben.látják az agyalapi mirigyet röntgenen?

2015. dec. 21. 23:10
 7/8 anonim ***** válasza:

A kérdésedre a válasz az, hogy a röntgen nem látja az agyalapi mirigyet, de amiben elhelyezkedik (sella turcica - töröknyereg ), azt igen. Ez egy csontos öböl, kimélyedés aminek a változásaiból (pl.kimélyül, ellaposodik) lehet következtetni egyes elvaltozasokra (pl. Daganat)


Manapság az MR magasan a legjobb agyalapi elváltozások esetén, sokkal jobb mint a röntgen.


Sugárterhelesről: a számok nagysegrendileg jók, de a következtetesed nem igazan. A foglalkoztatási határ évi 20mSv az alatt jelentős kockázatnövekedésed nincsen, a szervezet erősen túlbiztosított a DNS károsodással szemben. Betegek esetén meghatározott szint nincsen, hogy mennyi alatt kell maradni, de ökölszabálynak a fentebbi szint jó szerintem.


Egy képalkotós

2015. dec. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ.

lehet hogy tényleg túl aggódom.dehát mégsem állhatok be a röntgen alá geiger müller számlálóval hogy nyugtassam magam.a radioaktivitástól való félelem pedig valahol természetes, hiszen nem látjuk,nem érezzük de veszélyes.

egy szakmabelinek elhiszem azért.ezt az egyet akkor még megcsináltatom.

2015. dec. 22. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!