Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért írt hülyeségeket az...

Miért írt hülyeségeket az orvos a lapomra? Ezek után higgyek neki?

Figyelt kérdés

Diabetikus szakrendelésen voltam inzulin-rezisztancia gyanúja miatt. Az még hagyján, hogy az elszámolási nyilatkozatra írtak olyan tételeket, amit el sem végeztek rajtam (én vagyok a hülye, hogy aláírtam, tudom, de ott el se volt időm olvasni, amikor az orrom alá dugták), de az ambuláns lapomon is az szerepel, hogy "60 kg, 168 cm, BMI 23", pedig bárki kiszámolhatja, hogy ez 21, illetve hogy javasolt diéta: 1440 Kcal. Ettől pedig simán fogyok, mert a napi javaslatom (net szerint) 1900 körül van, márpedig én nem akarok fogyni!!!

A táplálkozással kapcsolatban ilyeneket mondott, hogy szőlőt, banánt, szilvát ne egyek, tejterméket délelőtt ne, fehércukrot, lisztet sem. Tudni kell rólam, hogy cukrot eleve nem fogyasztok, csak sütéshez egy hónapban 1*. lisztet és fehérkenyeret minimálisan. A gyümölcsöt szeretem.

Szerintetek így hogy részben hülyeségeket írt a lapomra, mennyire vegyem komolyan az orvost? Úgy döntöttem, hogy továbbra is odafigyelek a kajámra, de nem hagyom el pl a szőlőt, és továbbra is eljárok egy héten 3* tornázni.

Ja, ami még fontos: panaszom nincs, vérképem rendben, csak a terhelt inzulom elég magas volt egy mérésnél.


2008. szept. 16. 09:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Dietetikus vagyok így tudom amiket írt neked az orvos nem hülyeség. Csak épp ahhoz nem ért amihez mi és ezért csak általánosságokat mondott és úgy kezelt mint egy tényleges cukorbeteget. Pedig ezt még nem igazolták.

Lényeges kérlek fogadd meg az én tanácsom.: A BMI-d akárhogy számolta a norm. kategória. Tehát sem híznod sem fogynod nem kell. Az jó ,hogy 3x mozogsz egy héten ne hagyd abba. A szőlő, banán,szilva, aszalt gyümölcsök azért tilosak,mert magas a gyümölcscukor tartalmuk és elhúzódó a GI-indexük. kcal egyél amennyi jól esik, ha mozogsz többet de legyen kb 1800-2000kcal körüli. A legfontosabbat,hogy mennyi szénhidrátot ehetsz egy nap nem mondta el. De az én véleményem az,hogy ehhez a kalória mennyiséghez jó a 200Ch/nap.

Finomított lisztet, cukor ne! Cukrot egyáltalán inkább, helyette édesítő, amelyik szimpatikus, azzal sütni is lehet. és a teljes kiőrlésű liszttel is. Csak kicsit másabb.

Ha még van kérdésed megkereshetsz magánban is.

Egyébként az étrended alapja ugyanaz amit az egészséges táplálkozásban javaslunk sok zöldség, gyümölcs és rost gazdagság. Nem kell túl zsírosan étkezni. Húsok tejtermékek közül amit szeretsz és amikor akarod. EZ,hogy délelőtt ne egyél tejterméket marhaság.

2008. szept. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a választ! Akkor tulképp arra figyelek fokozottan, hogy fehérlisztet-cukrot ne, gyümölcsöt-zöldséget pedig minél többet.

A barátom, aki egészséges, mit tegyen a kávéjába és teájába? Sajnos sok cukorral issza. Maradhat a cukor, vagy vegyek neki édesítőt?

2008. szept. 16. 12:36
 3/4 A kérdező kommentje:

Most egy kicsit elbizonytalanodtam.... Nézd:

[link]

2008. szept. 16. 12:38
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Olyan édesítőt válassz ami nem tartalmaz aszpartámot. Van ilyen sok.

Szerintem a barátodnak sem árt ha a te édesítőddel issza a kávét. De ha cukrozni akarja ám legyen.

2008. szept. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!