Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Lehet-e belőle gond, ha...

Lehet-e belőle gond, ha orvosi ellátásban részesülök egy másik városban ideiglenes lakcím nélkül?

Figyelt kérdés

Kecskeméten elláták a törött kezemet, de mivel másik városban lakok, ellenőrzésre itt akarok járni, nincs időm se pénzem hazajárkálni.

Ma bementem így 2. ellenőrzésre és kérdezték, hogy be vagyok-e jelentve ideiglenes lakcímmel ide. Azt hazudtam, hogy igen, mert nem akartam hogy hazaküldjenek. Jelent-e ez valami féle problémát?


2016. jan. 6. 20:13
 1/3 anonim ***** válasza:
A szakrendeléstől függ. Hivatalosan nem sürgősségi esetben csak a területéhez tartozó betegeket köteles ellátni, de ha van rá kapacitása elláthat más területről is. Hívd fel telefonon és megmondják. Hivatalosan ellenőrizniük kellene (személyigazolvány, TAJ kártya, lakcím kártya) minden alkalommal, hogy te te vagy, de nem szokták.
2016. jan. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Akkor nekem nem lehet bajom belőle?
2016. jan. 7. 19:58
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha nagyon be akarod biztosítani magad, kérj (nem feltétlenül személyesen, pl családtag) beutalót a házi orvosodtól, ami arra a szakrendelésre szól ahová menni szeretnél. Magyarországon szabad orvos választás van, de az ellátó megtagadhatja a területen kívüli ellátását, ha az a területén élők ellátását veszélyezteti. pl kilométeres várólista esetén igazgatói engedélyhez köthetik.
2016. jan. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!