Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért nem tudnak az orvosok...

Miért nem tudnak az orvosok érthető, "emberi" nyelven leírni egy diagnózist?

Figyelt kérdés
Mindig csak latinul írják, direkt azért, hogy a páciens ne tudja meg, mi a baja? Szerintem elsődleges lenne, hogy mindenről informálják a beteget, így meg csak szaladgálunk fűhöz-fához a lelettel, zárójelentéssel, hogy vajon mi mit jelent. Jogunk lenne tudni, hogy mi bajunk van, nem?
2008. szept. 19. 20:26
 1/2 anonim ***** válasza:

A beteget nem a papírnak kellene informálnia, hanem az orvosnak. Az inkább arra való, hogyha legközelebb mész, akkor tudják mi a bajod. És a másik orvos megérti. Sok betegségre nincs is megfelelő magyar kifejezés. Egyékbént még egyszer a baj ott van Magyarországon, hogy az orvos kikérdezi a beteget (általában csak dióhéjban), aztán vizsgálat, utána meg lediktálja a leletet, majd odaadja a receptet. A beteg meg csak pislog, és sokszor fogalma sincs, hogy mi a baja, és akkor kezdődik, hogy nekiáll mazsolázni a papírok között, és megpróbál egy kórképet felállítani. Na ezen kellene változtatni, mert az orvosnak kutya kötelessége lenne tájékoztatni a beteget, persze most itt nem arra gondolok, hogy egy negyed órás kiselőadást kell tartani, de az alapvető dolgokat igenis el kellene mondani a betegnek. Így talán könnyebben viselnénk mi is a betegségeket, mert tudjuk, hogy mi történik velünk.

Persze nem akarom az orvosokat sértegetni, mert van köztük nagyon rendes is, de sajnos én személyes tapasztalatból írtam, amit írtam. Ugyanis elég sokat jártam orvoshoz az utóbbi időben, és én is már megtanultam latinul, mert nem igazán tájékoztattak a doktorok, még akkor sem, amikor rákérdeztem, hogy mi a bajom, vagy mi az oka. Szóval tisztelet a kivételnek, mert szerencsére van olyan is.

2008. szept. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A legtöbb orvosi rendelőben ki van függesztve a "betegek jogai". Igazából mindenhol ki kéne rakni.

Abban benne van, hogy jogod van a tájékoztatáshoz, tehát ha az orvos magától nem is(mert köti a norma, hogy 1 óra alatt mennyi beteget vizsgáljon), de kérdésedre köteles tájékoztatni.

2008. okt. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!