Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Munkahelyi orvosi alkalmassági...

Munkahelyi orvosi alkalmassági vizsgálat egy szál alsónadrágra vetkőztetve, ez mennyire általános?

Figyelt kérdés

2016. márc. 1. 08:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Attól függ,milyen munkahelyre?
2016. márc. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Mit vizsgáltak?

Miért gond egy orvos előtt alsóban lenni?

2016. márc. 1. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Általános, még a nőknél is egy szál bugyira kell vetkőzni, de valahol megengedik, hogy a melltartó is maradjon.
2016. márc. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
60%
Ha pl. a tartásodat, gerincedet is meg akarta vizsgálni, akkor érthető.
2016. márc. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nálunk sosem kellett alsóneműre vetkőzni,de a testvéreméknél,szüleimnél és más ismerősömnél sem.Nem általános.


Legrosszabb esetben a felsőd leveted,de csak felül kellett félmeztelennek lenni,más ruhát sosem kellett levenni.



Szerintem ez orvos függő.


Milyen munkahely ez?

2016. márc. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Van ahol kell, azért mert így fény derül mindenre! Gerinc állapota, elváltozások a testen. Mondani bármit lehet sajnos manapság. Megelőzik hogy a munkavállaló később jöjjön valami tünettel, hogy ott szerezte biztosan (miközben már megvolt neki), mert az esetek nagy részében mindig a munkáltató a hibás ezekért és fizet...

Orvos előtt normális, köti a titoktartás, nőknek is fehérneműre kell. Az lenne baj ha a munkáltató előtt kellene!

2016. márc. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A munkáltató nem nagyon fizet ez elég nagy túlzás,akkor fizet ha miatta,a munkahely alkalmatlansága,figyelmetlenség miatt történt baleset,sérülés netán.De van hogy akkor sem.A tv-ben hányszor hallani hogy nem kaptak kártérítést a munkavállalók!6 éve húzodik egy buszsofőr pere,nem rögzítették a pótkerekeket egy keréktarton ami ráesett több műtéten túl van,alíg bír járni és nem kapott semmit érte.
2016. márc. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ültem már tanúként ilyen tárgyaláson, ezen a területen dolgozok, a szakmában jó ha egy-két alkalommal nyert ilyen pert a munkáltató! A TV-ben csak a felhajtott ügyek mennek, mert nem tudnak megegyezni, a munkavállaló és a munkáltató nyilatkozata nem egyezik, nem akarja elismerni, és a tv-hez fordulnak. Naponta történik munkahelyi baleset, de sokszor nem szól a munkavállaló pl.


Amúgy ezzel előzik meg pl a foglalkozási megbetegedést: olyan heveny vagy idült egészségkárosodás, ami a munkavégzéssel, a foglalkozással kapcsolatos, a munkavégzés során előforduló fizikai, kémiai, biológiai, pszichoszociális és ergonómiai kóroki tényezőkre vezethető vissza. Ha van egy betegsége, amiről nem tud vagy nem mondja el (hányszor hallani: - szed gyógyszert rendszeresen? - nem, csak a cukromra kell..) és ezzel kapcsolatosan történik valami, a munkáltató a hibás, hogy nem tudott róla. Pl képernyős munkavégzés előtt a munkavállaló alapból enyhe gerincferdüléssel lett felvéve (miközben nem lett volna alkalmas rá, de nem nézték meg, pedig minden munkakörnek külön vizsgálata van!) később simán mondhatja hogy a nem megfelelő bútorergonómia miatt van és munkavédelmi bíróságon neki lesz igaza és a munkáltatóval elszámoltatják az OEP költségeket.

Nem a munkavállalónak való fizetésről van szó amúgy, hanem az OEP-ről. Az OEP fizet elsőnek, ő pedig utána elszámol a munkáltatóval és bekéri az adatokat, hogy ki volt a hibás és kell-e az OEP felé térítenie a költségeket.

2016. márc. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom,én környezetembe nincsenek perek,sőt ha baj történik eltusolják,nem beszélhet a munkavállaló.

Mindegy én nem tartom általánosnak és nem is ezt tapasztalom hogy alsóra kelljen vetkőzni.Gerinc megtekintéséhez sem kell alsóra vetkőzni.

2016. márc. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A legnagyobb levetkőzöttség a derékig felülről, hogy meghallgasson. Ennél több ruhalevételről nem hallottam még üzemorvosnál.
2016. máj. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!