Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Beteg vagyok és amit kaptam...

Beteg vagyok és amit kaptam antibiotikumot allergiás vagyok rá?

Figyelt kérdés

Szombat óta lázas beteg vagyok,tegnap írt fel a doki egy antibiotikumot, mikor hazaértem beszedtem,meg este is, és ma reggelre mikor felkeltem, ilyen foltok lettek a lábam (csak ott). Ez mi? Gyógyszerallergia? Azóta nem szedtem, szóval 2 db van bennem még csak. Elmenjek dokihoz,vagy majd elmúlik? [link]



[link]



2016. márc. 10. 10:52
 1/8 A kérdező kommentje:
Élőben nem ilyen enyhe,sokkal durvábban néz ki.
2016. márc. 10. 10:55
 2/8 A kérdező kommentje:
Úgy értem,hogy durvábban néz ki,hogy pirosabb
2016. márc. 10. 10:57
 3/8 anonim ***** válasza:
elég gyanús...
2016. márc. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Tudom,de most elmenjek dokihoz,vagy ne?
2016. márc. 10. 11:03
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor menj vissza a dokihoz és mutasd meg neki. A másik, hogy küldesd el magad allergia tesztre, mert nem mindegy az antibiotikumoknál, hogy mire vagy allergiás, ráadásul a későbbi betegségeid kezelésére is hatással lesz.
2016. márc. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
értem,köszi. Olyat is érzek,hogy rettentően gyenge vagyok, szombat óta minden nap lázas voltam, egészen tegnapig, ma már hálisten nem. A lépcsőn viszont még most is úgy jövök fel,mint egy 70 éves, és 16,5 vagyok...Ez csak a betegség miatt van,ugye? Visszaerősödök majd?
2016. márc. 10. 12:24
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez a betegség és a láz miatt van. Dokihoz mindenképpen menj vissza, ő majd fel fogja írni az adatbázisába is, hogy adott antibiotikum hatóanyagra allergiás vagy, és ad másikat.

Allergiavizsgálaton meg gyógyszerallergiát nem néznek tudtommal. Viszont meg kellene jegyezned ezt a hatóanyagot, mert bármilyen egészségügyi intézményben kérdezhetik a jövőben, hogy van-e ismert gyógyszerallergiád.

2016. márc. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mindenképpen menj vissza az orvoshoz, másik gyógyseózert kell felírni. A kiütéseket kenegesd be Fenistil géllel.
2016. márc. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!