Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Minek örülnek a nővérek/ápolók...

Minek örülnek a nővérek/ápolók pénz helyett a legjobban?

Figyelt kérdés

A párom kórházban van sajnos... Amit látok ott, hogy a nővérek és az ápolók mit tesznek meg - nemcsak a páromért, hanem a többi betegért is... Egyszerűen felfoghatatlan számomra, h mi viszi rá, hogy bemenjen nap mint nap 3 műszakban...

Nem tudok, és nem is akarok pénzt adni. 1. Ellenkezik az elveimmel 2. Sokan vannak (8-10), nem tudnék mindenkinek adni. Viszont meg szeretném köszönni nekik azt, amit tesznek.

Minek örülnek? Csoki, kávé, tea - gondoltam ilyenre, de ez olyan kommersz, egyáltalán örülnek neki? Vagy ha nem tudok kp-t adni, akkor inkább ne is adjak semmit?

Nem tudom... Én bankban dolgozom, nekünk pénzt soha senki nem ad, de édességet, kávét, teát nagy ritkán (inkább év végén) szoktak hozni. És mi örülünk neki, és mindig bedobjuk a közösbe... Egy osztályon a nővérkék is így csinálják?


2010. ápr. 3. 21:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Állíts össze egy nagy ajándékcsomagot - bonbon, kávé, tea, keksz, ropi...stb. - és add oda nekik. Sztem fognak neki örülni, majd megosztják maguk között.
2010. ápr. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Bevihetnél nekik egy finom tortát amit szétosztanak egymás közt. Hidd el, nagyon fogják díjazni :)


Egy egészségügyis

2010. ápr. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Én is ilyesmire gondoltam... Nem kosarat akarok venni, hanem én állítom össze. Sós-édes, tea-kávé-főzős-3in1 - ki mit szeret. Akkor ez jó így, ugye?
2010. ápr. 3. 21:21
 4/15 A kérdező kommentje:

Eü-snek: Köszönöm :))))

Anyósom ma begyúrt ipari mennyiségű pogácsát (4-5 kg-ból) akkor azt is vihetünk be akár már holnap... (aztán később jöhet a csoki-ropi).

Nagyon nem szeretek pénzt adni, viszont tényleg emberfeletti, amit ők csinálnak... És pénz nélkül!!! Mert még semmit nem kaptak tőlünk, és nem is vagyunk gazdagok, szóval nem is látszik rajtunk semmi. Se egy ékszer, se egy drága cipő... Egyszerűen nem hiszem el, h ilyen is van Mo-on...

2010. ápr. 3. 21:25
 5/15 anonim ***** válasza:

Második vagyok

Az ápolókra és nővérekre annyira nem jellemző, hogy a hálapénzre mennének, úgyhogy emiatt ne aggódj. Nyugodtan meghálálhatod nekik a munkájukat különösebb kiadások nélkül is.

Süti, torta, pogácsa, bárminek örülni fognak :)

(Jó látni, hogy ilyen örömet tudsz okozni valakinek a munkáddal.)

2010. ápr. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
jó nektek én amikor bent voltam kórházban és a kezembe volt ien (nemtom hogy nevezzem)amivel adnak infúziót és arról lejött a ragasztó mondtam h cseréljék le légyszi és ameddig nem adtam egy 500ast nekik szartak rám nagyon!
2010. ápr. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

21:29 Az eü-s vagyok

Nagyon sajnálom ami veled történt. Sajnos sok az ellenpélda is, de úgy vettem észre, hogy a mostani fiatalabb generáció, akik most kerülnek (majd) ki az egyetemekről, főiskolákról már nem vallják ezt a bunkó "hozzá se nyúlok a beteghez míg nem fizet" elvet.

Bennük van minden remény.

Én is az újabbak közé tartozom, most járok még egyetemre, mellette dolgozgatok az eüben is. Sok csoporttársamtól hallom és én is ezt vallom, hogy megalázó mikor fizetnek azért amit evidens, hogy megcsinálsz.

2010. ápr. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

21:29

Igen, ezért vagyok én is így megdöbbenve, h mennyire rendesek és odafigyelőek itt, mert egy másik osztályon sajnos nem ezt tapasztaltuk. Ott nem is kaptak semmit... Lehet, h ott elvárták volna???

Mindenesetre, én most tényleg hálás vagyok a munkájuk miatt... De pénzt akkor sem tudok/akarok adni.

2010. ápr. 3. 21:38
 9/15 A kérdező kommentje:
21:36-os és minek örültök, mi az amit szívesen elfogadtok a betegtől/hozzátartozótól pénz helyett?
2010. ápr. 3. 21:40
 10/15 A kérdező kommentje:
Ja, bocs, látom már te írtad a tortát :)))
2010. ápr. 3. 21:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!