Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Van arra lehetőség, hogy a...

Van arra lehetőség, hogy a háziorvosnál vegyék le a vért a vérvételhez?

Figyelt kérdés

Sokkal egyszerűbb lenne, mivel a háziorvosi rendelő itt van gyalog 1 percre, az SZTK-ba viszont minimum 20 perc az odajutás. Mindig millióan vannak, hiába mentem oda a múltkor is fél 7-re, már 60-an voltak előttem, +jöttek a kismamák is, akiket soron kívül fogadnak, így 9 óra után végeztem. Másrészt az asszisztensben sokkal jobban megbízom, ismerem is őt, így könnyebben tudnám kezelni a vérvétellel járó stresszt, mint egy tömött SZTK-ban... :D

Szerintetek ilyenre van lehetőség? Elvileg kéne lenni a háziorvosi rendelőben is vérvételnek, csak kérdés, hogy azt ki veheti igénybe...



2016. ápr. 8. 14:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%
Ha van ott laboros igen.
2016. ápr. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
52%
Nem, mivel a körülmények nem biztosítottak, másrészt azért nem fog kimenni egy vérszállító, hogy egy fiolát bevigyen a laborba. Még az időseknek is be kell menniük a területileg illetékes kórházba, nem véletlenül.
2016. ápr. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
25%

Gondolod, ha lenne lehetőség, akkor mindenki órákig ülne az SZTK-ban???


Milyen stresszel jár egy vérvétel?

2016. ápr. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%
Ezt ott kérdezd meg, lehetséges, hogy megcsinálják, el tudja vinni a nővér vagy az orvos is a vérmintát a laborba, ez nem különlegesség. Némi pénzért házhoz is jön a nővér, a lehurrogók szerint mit csinálnak a fekvőbetegekkel.
2016. ápr. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
80%
Második: Ahova én járok háziorvos, ott van külön szoba ahol leveszik a vért és igenis elmennek a fioláért. :)
2016. ápr. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

A normális válaszolóknak köszönöm! Nem, az idősek nem szoktak elmenni a kórházba, legalábbis én nagyon ritkán látok SZTK-ban vérvételre váró nyugdíjast...

Van olyan rendelő, ahova kimegy egy autó a kémcsövekért, és onnan viszi el a laborba.

Milyen stresszel jár... Képzeld van, akinek pszichésen ez baromira megterhelő, én pl. inden alkalommal elájulok közben, hányingerem van, volt hogy nagyon kevésen múlott az, hogy ne hányjam le a vért vevő nővért... Az meg a másik, hogy alig tudnak tőlem vért venni, mert nem látszanak rendesen a vénáim, ezért rendszeresen össze-vissza szurkálnak... De persze van olyan, aki ezt el sem tudja képzelni, és kívánom neked kedves válaszoló, hogy soha ne is tapasztalj meg semmi hasonlót!

2016. ápr. 8. 14:29
 7/13 anonim ***** válasza:
76%

Nálunk is le tudja venni a doki, sőt, rendelés elején először a vérvételeseket hívják be.

Megértem ha félsz előtte, belőlem ez kihalt mikor egy hónapig 5 naponta jártam vérvételre, mostmár úgy vagyok hogy "bökd már azt a rohadt tűt és legyünk túl rajta" denéha akkor se találják el a vénát ha látszik, iskolai védőnőnk olyat turkált mindkét karomban, azt hittem kitépem a tűt a kezéből és megcsinálom magamnak.

2016. ápr. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
És kell érte külön fizetni?
2016. ápr. 12. 21:27
 9/13 anonim ***** válasza:
13%
Na, itt kőkemény fogalomzavar van. Fiola... Inkább vérvételi cső. "Az orvos/nővér is el tud menni." Persze.. A háziorvos rendelési időben 1 vagy 2 csővel ingyen és bérmentve elautózik a laborba, lesz*rva, hogy 50-en állnak sorba, ellátásra várva.
2016. máj. 3. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
17%
7-es válaszoló. Amihez nem értesz, abba ne okoskodj már bele. El lehet menni ápolónak. Senki se tart vissza. Az, hogy látszik, egy dolog. A vérvétel sokkal egyszerűbb dolognak tűnik, mint amilyen valójában. Ki kell tapintani egy bökhető vénát, nem csak látni kell. A nővérnek/védőnőnek fel kell mérnie, hogy mennyire erős a véna, "elbírja-e" a tűt, vagy eldurran az ér. Azt meg már hagyjuk is, hogy sokszor nem stabilak a (felületes) vénák. Mire megbökné, már nem ugyanott van, és mellébök. Szóval ez nem úgy néz ki, hogy jaj látom a kék eret, megbököm 'oszt jónapot.
2016. máj. 3. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!