Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan kell elintézni a Tb-t...

Hogyan kell elintézni a Tb-t itthon úgy, hogy a Németországi AOK biztosításom havi díja ne ketyegjen?

Figyelt kérdés
Itthon vagyok két hónapja, (két hónapig voltam kint, de haza kellett jönnöm családi okokból) és itthon is leszek még úgy fél évig... Az igaz, ha itthon befizetem ezt a pénzt, az itthoni ügyintézők lekommunikálják az AOK-val, hogy jelenleg itthon fizetem a biztosítást? Illetve ez a két hónap is beleszámít majd amióta itthon vagyok? Mert ugye visszamenőleg azt is kell fizetnem itthon. Vagy azt már ilyenkor az AOIK felé ki kell fizetnem majd?
2016. ápr. 18. 15:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Én is az AOK-nál vagyok biztosítva. Eddigi tapasztalataim alapján elég nagy a káosz náluk, szerintem feltétlenül értesítsd őket, és kérj visszaigazolást, hogy X időre felfüggesztették a biztosításodat. Utólag elég nagy szívás intézkedni.
2016. ápr. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mindenképp elintézem, csak az a két hónap sem mindegy, és úgy tudom, hogy uniós szabály, hogy két uniós országban egyszerre nem fizethetsz tb-t. Tehát elméletileg, ha én itt visszamenőleg kifizetem, akkor nem hajthatják be rajtam ugyan arra az időre a pénzt. Mindegy, utánajárok, csak gondoltam hátha valakivel történt ilyen konkrétan. Köszi a válaszod! :)
2016. ápr. 18. 16:26
 3/4 anonim ***** válasza:
Krankenkasse -
2019. jan. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Allgemeine
2019. jan. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!