Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Háziorvosnál is van vérvétel?

Háziorvosnál is van vérvétel?

Figyelt kérdés
Vagy ezért muszáj elmenni az SZTK-ba? Sajnos mindig nagyon rosszul vagyok a vérvételnél, és úgy hallottam, hogy van olyan háziorvosi rendelő, ahol van lehetőség vérvételre. Szerintem sokkal kevésbé lennék ideges, ha egy számomra ismert ember venné le vért, akiben jobban megbízom, mint egy vadidegen nővérben.

2016. ápr. 20. 22:16
 1/4 anonim ***** válasza:
33%
Vert kizarolag laborban vesznek le. Haziorvos is beutalhat. Talan ez okozta a felreertest
2016. ápr. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
46%
Nálunk leveszik a vért az orvosi rendelőben is, ha mondjuk nem olyan sürgős a dolog, viszont nem az ottani orvos/nővér, hanem külön küldenek egy nővért és ő veszi le. Lehet nálatok is így működik, ezt az orvosodtól kell megkérdezni.
2016. ápr. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Eszter76 ***** válasza:
56%

Sok háziorvosnál van vérvétel, egy héten egyszer. Időpontot kell kérni rá (lehet, hogy 1-2 hetet várni kell). Nálunk az asszisztensnő veszi le a vért. Viszont - mivel elszállítják korán a vért - csak "sima" vérvételekre van lehetőség. Pl. terheléses cukorvizsgálatot vagy speciális vérvizsgálatot háziorvosnál nem lehet.

Viszont... az SZTK-ban dolgozók CSAK ezzel foglalkoznak és SOKKAL profibbak mint a háziorvosi asszisztens... szóval ha amúgy is parázol, akkor lehet, hogy jobb ott parázni, ahol jobban értenek hozzá - és inkább szólj, hogy rosszul vagy.

2016. ápr. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
56%
Nálunk csak akkor veszik le ők ha nagyon sürgős és semmi specizmásnapig se várhat, amúgy nincs. Az asszisztens 5000-ért megy házhoz, amúgy nálunk se olyan ügyes mint a laboros. Ott szólsz hogy rosszul szoktál lenni és akkor fekve veszik le. Nekem is volt párszor, mert nagyon sokat vártam éhgyomorra, falfehér voltam. Nagyon aranyosak, beszélt hozzám, elterelte a figyelmemet!
2016. ápr. 21. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!