Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Rokkantsági és rehabilitációs...

Rokkantsági és rehabilitációs ellátás mellett mennyi lehet a jövedelem?

Figyelt kérdés
Pontosabban azt tudom, hogy a mindenkori minimálbér 150 %-át nem haladhatja meg a jövedelem. De ha valakinek 160 ezer a bruttója, a nettója meg 105 ezer, akkor melyik számít, a bruttó, vagy a nettó?

2016. máj. 1. 20:00
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem lehet ekkora jövedelmed. A bruttó számít.

4 órát meg nem haladó minimálbérért dolgozhatsz rehabilitációs bérnek is nevezik. Az összege munkáltatótól függhet. Van egy záradék ami kimondja hogy rehabilitálható avagy sem. HA nem vagy rehabilitálható soha többet nem kapsz ellátást ha bármilyen bejelentett munkahelyed van a NAV felé. A másik esetben csak az óra számít. 20ft-al kerekítik fel a béred elvehetik az ellátásodat. Én még 8 órás vagyok de 45 nap múlva nyugdíjas a bátyám már rehabnyugdíjas B1 kategóriában ő többet tudna mondani de a kérdésedre válaszoltam.

2016. jún. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!