Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Szerintetek van rá esély,...

Szerintetek van rá esély, hogy egy még nem nyugdíjaskorú,28 ezres segélyt kapó embert idősek otthonába felvegyenek, ha több pénzt sehogy sem tudnak befizetni?

Figyelt kérdés

Ezt az osztályvezető főorvos mondta.

Szerintem teljesen hülyének néz.

Kidobja a beteget az osztályról, holott járni sem tud, meg beszélni sem igazán.

De azt mondta, hogy a kórház nem szociális intézmény, oldja meg a család.

A család én lennék egyedül, mert amúgy sem volt nagy családunk, de aki volt, már az is meghalt.

Nem is azt várom, hogy élete végéig gondozzák, tudom, hogy nem öregek otthona a kórház.

De azt elvárnám, hogy gyógyítsák meg, amennyire lehet, ha már évtizedeken át fizette a tb-t, bár ezzel nem foglalkoznak különösebben.

Az orvosnak fogalma sincs a beteg állapotáról, a gyógyszereket összekeverik, egyik orvos mást mond, mint a másik.

Szóval azt mondta, be kell adni otthonba, ha nem tudom gondozni (mivel dolgozom, és nem keresek sokat, hogy valakit fogadjak mellé), nem baj az, ha csak segélye van, akkor beveszik annyival.

Hát én ezt kétlem.

Eleve mindenhonnan azt hallani, hogy több éves várólisták vannak, és ahol nem elég a nyugdíj, ott a családnak be kell fizetni a különbözetet.

Sajnos semmim sincs, ezért ez a megoldás nem játszik.

De hogy lehet ennyire embertelen az orvos? Hogy nézhet ennyire hülyének?

A beteg 60 éves, még nem nyugdíjas, elképzelhető, hogy ez is kizáró ok, de a 28 ezres segély, egyéb befizetések nélkül, szerintem főképp kizárja őt ebből.

Vagy szerintetek ez tényleg így működik, és én tudom rosszul?

Segéllyel felvesznek valakit, várólista nélkül, és gondozzák? Van ilyen? Meglepődnék, de várom a ti tapasztalataitokat.


2016. jún. 21. 11:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Kétlem, hogy azonnal lenne hely bárhol is.

Kérdezd meg az önkormányzatnál, hogy milyen lehetőségek vannak.

2016. jún. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Persze, folyamatban van, csak azon húztam fel magam, hogy egy főorvos ilyet állít, és hülyének nézi az embert.
2016. jún. 21. 18:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!