Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hányás, alacsony vérnyomás,...

Hányás, alacsony vérnyomás, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Anya ma reggel rosszul lett, alacsony volt a vérnyomása, majd lefeküdt. Látszólag egyszer melege volt, egyszer fázott. Mielőtt lefeküdt, evett egy keveset, de azt teljes mértékben kihányta. Nyög, szaporán lélegzik.

A háziorvosa szabadságon van, egy másik, akit ismerek, szintén. Ügyeletet késő délután lehet hívni, és nem tudom, mit tegyek.


2016. aug. 8. 10:52
 1/4 anonim ***** válasza:
ITASD MEG! Alacsony vérnyomásra egyetlen gyógymód van, a sok folyadék. Ha így sem javul, akkor fekete tea. Kávét ne igyon, mert az hirtelen felviszi, aztán hirtelen leesik és még rosszabb lesz. Fél óránként egy nagy pohár vizet kortyolgasson el. Ha nem javul, akkor csak ki kéne hívni az ügyeletet, vagy valami orvost. Olyan nincs, hogy nem megy ki senki, kötelességük.
2016. aug. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Itattam, azonnal kihányta.

Tényleg nem tudok orvost hívni, csak 2 óra múlva kezdik meg az ügyeletet sajnos...

2016. aug. 8. 13:45
 3/4 anonim ***** válasza:
Azert irtam, hogy lassan, kortyolgatva. Ha ugyse megy, akkor kiskanallal. En is voltam sokszor ilyen rosszul, sajnos mindig korhaz lett a vege. Hanyinger csillapito vagy b6 vitamin nincs otthon?
2016. aug. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, kortyonként itattam, aztán találtam itthon Daedalont, és bevette egyetlen korty vízzel, azután elállt a hányás. Sikerült átvészelni hányás nélkül 4 óráig, és házhoz jött, majd adott neki három injekciót. Egyelőre jól van, vírusfertőzés az oka.
2016. aug. 9. 01:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!