Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Igaz-e, hogy a riói olimpián...

Igaz-e, hogy a riói olimpián résztvevő magyar sportolók, kísérőik és rajongóik sem a sárgaláz sem más helyileg őshonos fertőző betegség ellen nem kaptak védőoltást?

Figyelt kérdés

Megdöbbenéssel értesültem arról, hogy az egyébként Észak-Afrikában és nem Dél-Amerikában őshonos egyik algafajta miatt bezöldült úszómedencék vizében engedték fürödni pl. a műugrókat és másokat. Itt és most hadd ne részletezzem, hogy az így bezöldült vizeket Észak-Afrikában egyebek közt a nem megfelelően öltözködő nők büntetésére használják a muszlimok. Az ilyen bezöldült vizek pedig hosszú ideig lappangó súlyos betegséget, úgynevezett zöldbőrűséget okozhatnak.


Még nagyobb volt a meglepetésem, amikor néhány ismerősömtől arról értesültem, hogy az ENSZ Egészségügyi Világszervezetének, a WHO-nak a minden tagállamra kötelező egyik legrégebbi rendeletével ellentétben a Magyarországról kiutazók túlnyomó többsége állítólag sem a rendkívül fertőző sárgaláz sem más, Braziliában őshonos betegség ellen nem kaptak védőoltást. Az utóbbiak közé tartozik pl. a kolera és még több más betegség. Azok vírusait elsősorban egy ott őshonos szúnyogfajta terjeszti. Az őslakosságot azért nem zavarja az ilyesmi, mert ők genetikailag általában már védettek az ilyen fertőzések ellen.


Még ennél is meglepőbb számomra, hogy állítólag még a magyar sportolókat elkísérő Köztársasági elnök úr mellé sem adtak geopatikust, azaz a földrajzilag jellemző betegségeket jól ismerő szakorvost. Sőt, állítólag még magnetopiláris szakértő sem kísérte el sem őt, sem a sportolókat. Az utóbbi olyan szakember, aki a föld hosszúsági és szélességi vonalai szerint változó földsugárzásokat, azaz a gravitációs hullámokat tudja megfelelő eszközökkel mérni és az azok által kiváltott betegségeket kezelni.


Addig, amíg Magyarországnak is voltak tengerjáró hajói és saját légitársasága, nálunk is rendszeresen képeztek ki ilyen szakorvosokat. Lehetséges lenne, hogy tényleg igazak ismerőseim által említett hiányosságok? Mert ha igen, akkor Magyarország és a Magyar Olimpiai Bizottság igen komoly büntetésre számíthat a WHO-tól.



2016. aug. 17. 14:15
 1/10 anonim ***** válasza:
62%
Nem kéne minden szart elhinni, amit facebookon olvasol.
2016. aug. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Baromság az egész. Azok a medencék azért zöldek mert a csempe zöld az alján és nem kék. De a víznek rendes átlátszó színe van, nem algás. A többit el se olvastam, mert gyanítom, hogy ugyanekkora gyökérségek.
2016. aug. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

Bevallom, lusta voltam vegigolvasni.

De a viz azert zold, mert szarul kloroztak es belevagtak valami vegyszert, amit nem kellett volna. Elvileg nem karos, de pl.a vizilabdas lanyaink eleg rendesen panaszkodtak, hogy csipi a szemuket. Nezz utana bovebben, mar nem emlekszem, pontosan mit raktak a vizbe. De nem kell emogott osszeeskuves-elmeletet latni, egyszeruen csak kokler a szemelyzet, mint ahogy az olimpiai falut megepito brigad is az volt (gazszivargas, eldugult wc, vizhiany stb.)

2016. aug. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2016. aug. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Halló Citromost és más gúnyolódók!


Szerintem valami nagyon nem stimmel a riói medencék vizének bezöldülésével. A zöld víz megjelenésének első napjaiban ugyanis egy bizonyos zöld algának tulajdonították a bezöldülést. Most meg a nem megfelelő fertőtlenítő szernek. Arról viszont mélyen hallgatnak, hogy a muszlim vallás szerint a muszlimok az ilyen zöld-algás vízzel szokták büntetni azokat a muszlim nőket, akik nem tartják be a saját vallásuk szerinti öltözködési szabályokat. Egy bizonyos zöld alga ugyanis nem csak a vizet festi meg, hanem a cianid tartalma miatt az emberi testbe felszívódva nagyon lassan, de véglegesen a bőrt is. Ezt az orvostudomány jól ismeri és zöldbőrűségnek nevezi. Aki azt megkapja, az hosszú, akár egy-két évig is eltartó lappangási idő után a kínok kínjával hal meg. Vajon tudják ezt azok akik most a fertőtlenítő szerről halandzsáznak?

2016. aug. 17. 17:09
 6/10 anonim ***** válasza:
Ezt most ugye te sem gondoltad komolyan?
2016. aug. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Éedekes, a google még nem hallott a zöldbőrűségről.
2016. aug. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
*érdekes
2016. aug. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2016. aug. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Bocsánat! Én egy vak ember vagyok. Csak diktálni szoktam a szövegeimet. Valószínűleg a titkárom félreértett valami szövegelésemet. Ezért mindkettőnk nevében most azt diktálom, hogy bocsánatot kérek az ismétlésekért. Ezzel minden további kérdezősködést a magam részéről le is zárok.
2016. aug. 19. 10:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!