Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha gyógyszerre iszok alkoholt,...

Ha gyógyszerre iszok alkoholt, az nagyon veszélyes?

Figyelt kérdés
Nem szedek rendszeresen gyógyszert. Épp kisebb betegségen megyek keresztül(megfázás, torokfájás, fejfájás...) és kb 2 cataflam nélkül kibírhatatlan volt a mai napom, és szerintem holnapra sem lenne másképp. Ha holnap is kettőt bevennék, és innék alkoholt(csak kisebb mennyiségre gondolok), akkor lehet nagyobb bajom tőle? Csak mert barátom szülinapja lesz, és kisebb bulit tartanánk.

2016. aug. 18. 21:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem lesz bajod ennyitől.

De rendszeresen ne szedj cataflamot.

Vannak bizonyos gyógyszerek pl vermox amire tilos még másnap is inni.

2016. aug. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Ha reggel beveszed, eete buli, akkor már nem lehet baj szerintem, de persze a gyógyszer + alkohol sose jó ötlet.
2016. aug. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
ertem koszi! nem szoktam gyogyszereket szedni, csak ha már nagyon rosszul vagyok.
2016. aug. 18. 21:22
 4/6 A kérdező kommentje:
amugy csak kivancsisagbol. ha valaki pl 3-4et bevenne, vagy egyet ivas elott, akkor mi baja lenne?
2016. aug. 18. 21:23
 5/6 anonim ***** válasza:

Cataflamra ne igyál, annak alkohol nélkül is van kockázata.Gyomorvérzést okoz konkrétan...

Ha a Cataflam beszedése és az alkoholfogyasztás között legalább 4 óra eltelik, akkor csökkented a fenti kockázatot.

Amúgy az alkohol szárìt, mint ilyen, nem tesz jót a torkodon begyulladt nyálkahártyának.

Bár (számomra) érthetetlen módon, a pálinka a torokfájáson segít, valószínűleg a nagy alkoholtartalma miatt, ami meg ugye fertőtlenít.De durva torokgyull.ra azért nem ajánlanám, mert sokkal rosszabb is lehet...

2016. aug. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Az alkohol méreg. A gyógyszer méreg. A máj egyszerre csak az egyikkel tud foglalkozni, s eközben a másik gátlás nélkül fejti ki a hatását. Ezért nem tanácsos a gyógyszerre inni.
2016. aug. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!