Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Csak az idegbetegek vannak az...

Csak az idegbetegek vannak az idegosztályon (pszichiátrián)?

Figyelt kérdés

hallottam hogy más betegséggel is oda jutnak az emberek/gyerekek/felnőttek..pl (depresszió,anorexia,idegeskedés..és még több..

aki idegosztályon van az idegbeteg?



2016. aug. 29. 14:32
 1/7 anonim ***** válasza:
A múltkor az alkoholista rokonomat is odavitték amikor eszméletrenre itta magát. Bedrogozták, hogy ott jól viselkedjen, aztán egy hét múlva kiengedték.
2016. aug. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Csak szólok, hogy amit írtál, az mind idegbetegség (vagy mondhatod úgy is, hogy mentális zavar). Az "idegbeteg" az nem azt jelenti, hogy hülye!
2016. aug. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Minden idegek miatt kialakuló mentális betegséggel odakerülnek az emberek, mert a pszichiáter írhat fel gyógyszereket.

Az idegbeteg nem egyenlő a dilis-őrjöngő-hülyével. Egy súlyosabb depressziós vagy esetleges mániás betegség is idegi megbetegedés, mégsem a fent leírt módon viselkedik.

2016. aug. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Egy súlyosabb depresszió"

Egy enyhébb depresszió vagy mánia (pl. a tisztaságmánia) IS idegi betegség, csak nem kell miatta beköltözni a kórházba, mert járóbeteg ellátás is létezik.

2016. aug. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen én is arra gondoltam, köszönöm, nem tudtam leírni ahogy akartam :D De igen, az enyhébbek esetében nincsenek bent a betegek folyton, csak bejárnak a kezelésekre (és nem olyanok mint ahogy a kérdező írt) de a súlyosabb eseteket bent kezelik.
2016. aug. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az idegbetegség, és a pszichiátriai betegség két különböző dolog. Idegbeteget csak ez miatt nem kezelnek pszichiátrián. Idegek a testünk teljes egészében vannak ( a lábunkban is) a psziché ( lélek )pedig inkább az agy betegsége.
2016. aug. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Az "idegbeteg" kifejezást a köznyelv használja a pszichiátriai betegségekre, és ahol ezeket kezelik az a Pszichiátria, és számtalan féle betegséget kezelnek...( függőségek: alkohol, drog, pénznyerő automata, internet, bármi) kényszeres dolgok: kezet mosok, megnézem a gázt, villanyt ablakot, bezártam-e... Depresszió, Skizofrénia, üldöznek, rólam beszélnek, megmérgeznek... időskori vagy fiatalkori elbutulások. Alzheimer kór

Ami valójában Idegosztály avagy Neurológia ott alvászavar, fejfájás, bénulások, szédülések vizsgálata, kezelése folyik. Régen Ideg és elme gyógyintézet, ma már inkább külön választják

2016. szept. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!