Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Elmehetek háziorvosi rendelésr...

Elmehetek háziorvosi rendelésre ha nincs az adott városban bejelentett lakcímem?

Figyelt kérdés
Békés Megyében van a lakcímem, ott is van a háziorvosom, de Jász-Nagykun-Szolnok megyében dolgozom és vagyok egész héten. Lebetegedtem és el kellene mennem orvoshoz, csak ügyeletre mehetek vagy elmehetek bármelyik itteni háziorvoshoz is? Táppénzre tudom, hogy csak a saját háziorvosom írhat ki, de ellátni (gyógyszert felírni, stb) elláthat más háziorvos is?

2016. szept. 14. 10:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Csak ügyelet láthat el így, mivel ha sima rendelésre mennél oda kell a kartonod.
2016. szept. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Azóta voltam ügyeleten.

Ott jól leszúrtak, hogy "Maga nincs életveszélyben, mit képzel, hogy idejött? Ezt nem erre találták ki!"

Plusz tájékoztattak arról, hogy ha nincs bejelentett lakcímem, akkor is mehetek ahhoz a háziorvoshoz akihez közel lakom, mert köteles ellátni.

Ez igaz lehet? Mert én nem hiszek ezeknek....

2016. szept. 21. 13:11
 3/3 anonim ***** válasza:

Engem háziorvos így elküldött, pedig a szomszéd lépcsőházban van, hogy csak akkor lát el ha át is jelentkezem hozzá. Ezt évente 1x lehet.

Az ügyeleten meg kötelesek ellátni és a háziorvos nem köteles pont... Szeretik elküldeni az embert amúgy onnan.

2016. szept. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!