Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Orvoshoz kellene forduljak a...

Orvoshoz kellene forduljak a lábamon levő kullacs csípessel?

Figyelt kérdés
Pont 2 hete szedtem Kína lábambol egy kullancsot, en ugy láttam h a feje rajta van. Első napokban viszketett mint minden csípés... Most nem viszket nem faj, viszont a helye megnőtt kb. 1-1.5cm-re...Ez a hely olyan bőr alatti pirosság... Utánna néztem a neten, de minden helyt a Lyme-kórról írnak, viszont az 10cm pirossággal jár, ráadásul rögtön a csípés után. Van értelme aggódom, vagy az idővel elmúlik? Előre is köszi a választ

2016. szept. 24. 23:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Mindenféleképpen menj el orvoshoz.

Nem szabad az ilyennel játszani.

2016. szept. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Olvastam a neten egy cikket ahol azt írja h 5-6 hétig kell figyelni
2016. szept. 24. 23:35
 3/7 anonim ***** válasza:
A Lyme- kórra éppen az a jellemző,hogy a csípés után eltűnik a pirosság és kb. 7-15 nap múlva újra elkezd pirosodni egyre nagyobb területen gyűrű, koszorú alakban. Igen,menj el orvoshoz!
2016. szept. 25. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A közvetlenül a csípés után kialakuló bőrpír az magától a csípéstől van és nem a fertőzéstől. Ha ez elmúlik néhány napon belül és nem kezdődik újból,akkor nincs semmi baj.
2016. szept. 25. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha két hete volt a csípés és most nőtt meg a pirosság, akkor sürgősen menj orvoshoz.
2016. szept. 25. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Jövő héten elmegyek orvoshoz...
2016. szept. 25. 08:19
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen,mert fertőzött is lehetett a kullancs.Ha fertőzött volt a kullancs és időben kiderül, akkor antibiotikummal kezelni fognak.Ha nem derül ki hogy fertőzött volt,évekig is lappanghat a vírus(pl leaum kór)benned,és évek múlva komoly következményei lehetnek.
2016. szept. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!