Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Jogos a háziorvos részéről,...

Jogos a háziorvos részéről, hogy elhajtott?

Figyelt kérdés

Most költöztem 3 hete. Tegnap lázzal és erős torokfájással ébredtem. Mivel én úgy tudtam, hogy szabad orvosválasztás van, elmentem a legközelebbi orvosi rendelőbe, ahol közölték velem, hogy nem hozzájuk tartozom, hanem XY-hoz, aki viszont már csak holnap rendel. Még direkt meg is kérdeztem, hogy XY fog-e tudni adni nekem táppénzes papírt a tegnapi naptól fogva, ha másnap jelentkezek át hozzá. Azt mondta az asszisztens, hogy igen.

Hát most XY-tól jövök, aki a leglekezelőbb módon küldött el a búsba, mit akarok én visszamenőleg táppénzes papírt, amikor még csak most akarok hozzá átjelentkezni. Mondtam neki, hogy tegnap a másik orvosi rendelőben azt mondták nekem, hogy lehetséges. Válasza: "Akkor menjen oda, majd ott adnak!". Nyilván vissza fogok menni oda, ahonnan már egyszer elküldtek.

Utána még jobban kiakadt, és felemelte a hangját, mikor megjegyeztem, hogy még nincs az új helyhez lakcímkártyám, közölte, hogy menjek oda, aki eddig is az orvosom volt (aki 40 km-re van innen)... Na itt készültem ki, és hagytam el a rendelőt, már remegett a kezem az idegtől. Majd vehetek ki szabit, pedig az nem erre van...


Tehát a kérdés az, hogy jogos volt-e, hogy nem akart adni betegszabis papírt?

Az, hogy emberileg nulla, az már világossá vált.


Azért nem mindegy a kérdés, mert ha ez tényleg így van, ahogy ő mondja, akkor ha kész lesz a lakcímkártyám, muszáj lennék hozzájárni.... Márpedig akkor inkább szenvedek. Nem tudnám megosztani ilyen emberrel a mentális és egyéb emésztési nyavalyáimat...


Remélem érthetően írtam le a részleteket. Most itthon ülök lázasan, begyulladt torokkal és szétesz az ideg!!!!!!! A dokit hidegen hagyta, hogy beteg vagyok, azzal volt elfoglalva hogy odatartozom-e vagy sem!

Persze lehetne a szememrehányni, hogy miért nem erőltettem, hogy lásson el legalább, de már nem tudtam elviselni a stílusát...



2016. szept. 28. 16:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy jártam, hogy költözés után beteg lettem, és mág mielőtt átjelentkeztem volna az orvoshoz, mennem kellett hozzá. Szerencsére normális volt, kiírt táppénzre és kitöltöttünk egy átkérő nyomtatványt.

Szerintem nem volt jogos a dokid reakciója.

Az OK? h szabad orvosválasztás van, de neki is bele kell egyeznie, h te hozzá akarsz menni, azt meg visszautasíthatja -> de persze ezt is normálisan kellett volna tennie.

2016. szept. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Hogy jogos volt-e, vagy sem, azt nem tudom, de én biztosan keresnék másik háziorvost, ha megvan a lakcímkártyád, akkor a közelben bármelyik háziorvosi rendelőbe elmehetsz máshoz is, persze ha hajlandó fogadni, de biztosan találsz olyat. Érdeklődj a szomszédoknál, hogy kihez érdemes menni.

Ha nagyon fáj a torkod, akkor menj el gégészetre, oda nem kell beutlaó, bár oda is kell bejelentett lakcím, hogy oda tartozol-e.

2016. szept. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
53%

"Most költöztem 3 hete. Tegnap lázzal és erős torokfájással ébredtem."


Az orvoshoz való átjelentkezés max 2 napot vesz igénybe. Neked eltelt a leírásod szerint 3 hét is. Ráadásul visszamenőleg az az orvos, akihez nem is tartozol, nem is vehet betegállományba. És úgy látszik a szabad orvosválasztás lehetőségét is csak feléig olvastad el. Addig, hogy mik a jogaid. A kötelességeid részt átugrottad. És ha továbbra is így háborogsz, akkor mindenhonnan el fognak hajtani, és kénytelen leszel visszamenni ahhoz az orvoshoz, akivel olyan csúnyán összevesztél.

2016. szept. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm hasznos válaszokat! Megpróbálok akkor másik orvost, hátha vállal. Két zöld kéz ment.


Harmadik, nem tudom miről beszélsz, én nem vesztem össze vele. Ő ugatott velem, én meg nyeltem. És nem nem olvastam utána semminek, a cégnél a HR-esünk mondta, hogy akármelyik orvoshoz bemehetek, de nem fejtette ki, én meg nem ástam bele magam, örültem hogy a belem eltudtam vonszolni odáig. Először költöztem életemben, nem is sejtettem hogy ekkora feneket kell keríteni ennek. De nyilván én vagyok a hülye, mert mindenki kívülről fújja, hogy költözésnél át kell jelentkezni rögtön az orvoshoz, ahogy megvan a lakcímkártya! Ez olyan mint a 2×2! Nem értem az ilyen kommentelőket, mint te, sehol nem írtam, hogy utána olvastam volna ennek, és Te megmondod a tutit, hogy Én mit-hol-hogyan olvastam el. És te már láttad magad előtt, ahogy össze veszek az orvossal - mert ezt akartad látni - holott nem írtam ilyet! Tipikus kötekedő vagy.


Senki fiának nincs joga így kezelni egy embert, aki segítséget kér! Én is szolgáltatóiparban dolgozom, és soha még legrosszabb napomon se viselkedtem így emberrel, ahogy ez az orvos! Mert nincs jogom hozzá, neki sincs!

2016. szept. 28. 19:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!