Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A röntgenes és a képalkotó...

A röntgenes és a képalkotó egy és ugyanazt jelenti?

Figyelt kérdés
A röntgenesnek kell CT-t vagy MR-t végeznie a röntgenezésen kívül vagy az a képalkotós feladata? Egyáltalán különbözik egymástól a kettő? Ha elvégzek egy Okj-s tanfolyamot mert röntgenes akarok lenni, akkor képalkotósnak hívhatom magam? Vagy most mo van?? Ez nekem nem világos .Help! Írhattok privátba is!

2016. okt. 2. 10:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Képalkotó vizsgálat az RTG, aCT,az MR,az UH, a PET is.Ha RTG-s Okj-s tanfolyamot végzel,akkor az összes képalkotó vizsgálathoz lesz asszisztensi végzettséged.
2016. okt. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi. Mit jelent az hogy asszisztens?Hogy én csak besegîtek a röntgenesnek? Vagy a tanfolyam után, èn magam is elvégezhetem ezeket a feladatokat?(Rtg,Ct,Mr,Pet,stb..)
2016. okt. 2. 17:16
 3/4 anonim ***** válasza:
Persze irányíthatod a röntgen gépet, CT-t, stb. UH vitsgálatot csak szonográfusi végezttséggel csinálhatsz És az eredmények kiértékelése az orvos feladata marad.
2016. okt. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az infót !
2016. okt. 2. 22:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!