Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Tappenzzel kapcsolatos kerdes?

Arabicsnus kérdése:

Tappenzzel kapcsolatos kerdes?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Hetfo hajnalban voltam ugyeleten. Kaptam antibiotikumot meg meg valamit, szoval tenyleg nem egy egyszeru natha. Ha penteken megyek be a haziorvoshoz adhat erre a hetre igazolast? Ugye nekem ott van az ugyeletes papir, amin rajta van minden adat. Egyertelmu, hogy nem szimulalok. Elore is koszonom a valaszt. Udv, Gergo

2016. okt. 19. 10:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha csak igazolás kell, az dokifüggő, de többnyire így adnak utólag is.

Táppénzre viszont nem tudnak venni utólag, ahhoz hétfőn be kellett volna telefonálnod a rendelőbe minimum.

2016. okt. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Táppénzes papírt visszamenőleg nem igazán adnak ki. Az ügyeletes papírodon az is rajta van, hogy keresse fel a háziorvosát.

Már hétfőn fel kellett volna keresned az orvost, ha személyesen nem megy, legalább telefonon.

2016. okt. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hm, ez igy eleg rosszul hangzik. Munkaltatom ilyenkor mit szolhat? Bar ez a rendszer annyira szar. Hajnal 1kor kezdtek el kezelni az ugyeleten es fel7kor ertem haza. Mennyire eletszeru, hogy a delelott rendelo orvosomat akkor akarom epp felkeresni? Valoszinuleg nem a surgossegire fogok bemenni, ha epp 5 napot ellognek a munkabol. Kabare, ami itthon mukodik...
2016. okt. 19. 12:14
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem az, hogy mit szól... Ha igazolást kapsz, akkor igazolt, csak fizetetlen távollét.

De ha jól tudom - a tévedés jogát fenntartom- a dokinak a táppénzt az oep felé az első napon le kell jelentenie, emiatt nem tud utólag táppénzre venni.

2016. okt. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy még aznap be kellett volna menned, utólag nem tud táppénzre felvenni.
2016. okt. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mindegy. Most mar ez a 2 nap nem fog szamitani. Ugyis csak minimalra vagyok bejelentve. Igaz a fizetesem nem ezt tukrozi, de sebaj. Legkozelebb mar tudni fogom a teendot. Ma is tanultam valamit. Koszonom szepen mindenkinek a valaszt. HASZNOS VOLT AZ OSSZES!
2016. okt. 19. 14:31
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem műtétem volt szeptemberben. A kórházban töltött napokra a kórháztól kaptam az igazolást, és amint hazaküldtek, még aznap felhívtam a háziorvosomat, hogy műtöttek, szeretném, ha felvenne táppénzre. Azt mondta ok, elkérte a nevemet, taj számomat, születési dátumomat.


A 3. héten voltam kontrollon annál a dokinál, aki műtött és mondta, hogy már minden ok, mehetek dolgozni a 4. héten. Erre elmentem a háziorvoshoz, hogy akkor kérem a táppénzes papírt, ő meg pislog rám, hogy nem is vagyok felvéve, miért csak most szóltam.

Mondtam neki, hogy telefonon jeleztem, az adataimat is leírták, én megtettem, amit meg kellett. S végül nem csinált belőle problémát, van erre is opció, hogy utólag kerüljön be az ember a nyilvántartásba. Valami hibakódról beszéltek az asszisztenssel, és hopp, be is kerültem, a táppénzem rendben volt.

Szóval, esetleg próbálkozhatsz visszamenőleg is megkérni őt.

Jobbulást kívánok!

2016. okt. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!