Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha az orvos nem írta, a...

Ha az orvos nem írta, a vérvételen megcsinálják?

Figyelt kérdés
Kértem egy beutalót vérvételre, csak úgy áltaánosan, és kértem hogy nézzünk tsh-t is. Itthon viszont láttam, hogy nincs rajta a beutalón... már nem mentem vissza a dokihoz, valamiért vagy véletlenül de kihagyta róla. Ha mondom a vérvétel előtt, akkor hozzá tudják esetleg írni azt is, vagy már nincs mit tenni így?

2016. okt. 24. 13:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem lehet így, csak azt csinálják meg ami a papíron van. Sok orvos nem írja ki amúgy vagy a labor lehúzza...

Magánlaborban tudod megcsináltatni amiért fizetni kell.

2016. okt. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De nem értem... miért nem írta rá? Miért olyan nagy dolog ez?
2016. okt. 24. 15:47
 3/5 anonim ***** válasza:
Valószínű lusta volt, úgy gondolta nem fontos... (nekem rutinon derült ki hogy alulműködik és azonnal gyógyszert kaptam) vagy tudja hogy az adott labor nem szokta megcsinálni, nincs rá pénzük, akkor ők fogják lehúzni és nem csinálják meg. Egyébként a tb-s labor nem is ér sokat, ugyanis ha 4 alatti a tsh akkor nem néznek T3-at automatikusan, amit kéne egyébként mert a tsh hiába jó (nőknél 1-2 között jó csak és pl 4nél kéne nézni t3-at) attól még lehet egy t3 vagy t4 elégtelenség simán ami gondot okoz. Sőt lehet csak anti-tpo mutat eltérést és gondot jelez, ezt endokrinológus kérheti ilyenkor csak... Utáltam ezt a bürokráciai útvesztőt!
2016. okt. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
:( Akkor lehet érdemes lenne majd egy fizetősre benevezni mégis? Nézegettem ilyen kuponos oldalon is, van elég sok, csak nem tudom mennyire megbízhatóak ezek, vagy csak a saját termékeiket akarnák aztán rámtukmálni.
2016. okt. 24. 16:45
 5/5 anonim ***** válasza:

Én megcsináltattam magándokival, 2000Ft/érték volt, 4-et nézett és 2 napon belül volt eredmény. Ő ki is elemezte.

De bármelyik labor jó, kuponos is, testvérem szokta úgy csináltatni, mert neki nincs endokrinológusa csak magának esetleg üzemorvos ránéz.

2016. okt. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!