Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi történik akkor ha vért...

Mi történik akkor ha vért adok, de éppen lejárt a TB-m, talán meg se vizsgálják, fel se használják a vérem?

Figyelt kérdés
Augusztusban elmentem vért adni, kérték a Taj-kártyát, mondta a nevem, hogy az vagyok-e, és mehettem tovább a vizsgálatokra és vért adni, nem szóltak hogy valami gond van. Rá egy hétre derült ki amikor orvoshoz kellett mennem, hogy kb. 1 hónapja amióta lediplomáztam, már megszűnt, nem érvényes a tb-m. De azóta elintéztem, és nem kaptam semmilyen papírt se a az Apehtól, se sehonnan. Végülis felajánlom a vérem, szerintem nem sok köze van a TB-nek,az adatfelvételhez kell a Taj-szám(ezt olvastam).
2008. okt. 4. 12:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Már meg is válaszoltad a kérdésedet! Egyszerű statisztika az egész.

Amúgy senkit se értesítenek arról, hogy mire használták fel a vérét! Még a hepetitiszest se, csak egyszerűen kidodják azt a vért, ami nem ment át a szűrésen!

2008. okt. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
De most nem értem, akkor fölöslegesen adtam vért, mert fel se használják? Én úgy tudom, hogy kötelesek értesíteni azt akinek valamelyik szűrése pozitív lett, ha hepatitises, akkor is. Egyik ismerősöm anyukáját is értesítették amikor hepatitisre pozitív lett.
2008. okt. 4. 14:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!