Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Már 3 napja nagyon ramatyul voltam, és mivel nem volt ott a háziorvosom elmentem egy másikhoz, ahol a rendeloben a háziorvossal rendel a volt osztálytársam gimibol, amit természetesen nem tudtam. 2 éve végzett orvosin, azóta nála dolgozik.

A lényeg az, hogy nagyon szégyellos vagyok, és ma nagyon ciki volt, mikor a srác vizsgált. Úgy gondoltam, hogy max. a pólómat felhúzom, de bejelentette, hogy vetkezzek le bugyira, és a melltartót is vegyem le, mert meg akar vizsgálni. Nekem nagyon vacak volt, de sajnos pénteken kontrollra kellene mennem, de nagyon félek az ilyen vizsgálattól. Mit tennétek, menjek, ne menjek?



2016. nov. 2. 18:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
33%
Hát én olyan orvoshoz nem mennék többet aki nem tud megvizsgálni (meghallgatni) melltartóban.
2016. nov. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
18%
1. Pedig tiszteségesen meghalgatni a tüdőt,de főleg a szívet és melltartóban nem lehet. Kedves kérdező. Ma már megvizsgált ugye? Akkor már újat úgysem lát,ráadásul lehet,hogy nem fog megint ilyen alaposan megvizsgálni még egyszer.
2016. nov. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Tedd túl magad rajta. Nemrég volt egy műtétem, ahol a volt évfolyamtársam (aki fiú) tette fel a katétert. Még jó, hogy aludtam közben:D

Egyszer már látott úgy is, szóval a második alkalom már pláne tök mindegy.

2016. nov. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Eszter_Ke válasza:
Ma már úgyis megvolt a vizsgálat, akkor pedig mindegy. Vedd úgy, hogy csak a dolgát végezte. Amúgy, tobbnyire mindehol le kell venni a melltartód ha meghalgatnak.
2016. nov. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Eszter_Ke válasza:
Szerintem is tedd túl magad rajta. Orvos, nem szórakozásból csinálta. Amúgy, szerintem is meglehet valakit hallgatni melltartóban is.
2016. nov. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Aki úgy gondolja,hogy melltartóban tisztességesen meg lehet hallgatni a szívet,annak üzenem,hogy az kb. olyan,mint zokniban fürödni. A szívzörejeket még szabad mellkason is nehéz meghallani,nemhogy melltartó pánt mellett!
2016. nov. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ja persze!És lehetőleg miden nő vágja le a mellét mert ugye a zsírszöveten is nehéz áthallani a a szívzörejt.
2016. nov. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ja persze. Tudod kardiológián dolgozom. MINDEN orvos leveteti a melltartót egy rendes kardiológiai hallgatózás előtt. Nem csak a férfiak! A szívzörejeket csak szabad mellkason lehet érezni(kivéve,ha a "szoba másik végében s hallani").És rátapintottál. Egyes zörejeknél(pl. kis fokú miralis prolapsus) még a testhelyzet sem mindegy,mert az emlő is akadálya a tiszta hallhatózási hangoknak! De gondolom,Te kardiológus vagy,hogy annyira tudod az ellenkezőjét?!
2016. nov. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Sejtettem, hogy lesz néhány latin szó a következő hozzászólásodban.

Nos. Véleményem szerint nincs olyan ember a földön akinek tökéletes lenne a szíve.

Tehát. Az olyan rendelleneségeket amelyek kardiológoliai kivizsgálást igényelnek, egy valamire való háziorvos hallani fogja melltartóban is,pláne nem kell bugyira vetkőztetni a beteget.

Amit viszont nem hall,azzal véleményem szerint nem kell foglalkozni.

2016. nov. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Jól sejtetted :)

És azért van benne,mert a kéthegyű billenytű előreesése kevésbé ismert meghatározás,mint a mitralis prolapsus.

2016. nov. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!