Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha egyetemen tanulok, miért...

Ha egyetemen tanulok, miért kellene fizetnem a fogorvosi ellátásért?

Figyelt kérdés

Sziasztok

2éve van fogszabályzóm, amikor elkezdték még nem voltam 18, most viszont már betöltöttem. Amíg középiskolába jártam nem volt gond, most viszont az orvosom azt mondta, hogy mivel egyetemre járok, ezért havonta 5000 forintot kell befizetnem, ráadásul nem csekken. Hanem neki kell bevinnem. Ilyen van? Miért nem jár az egyetem alatt -ha van aktív jogviszonyom-egészségügyi ellátás ? Tudtommal ameddig tanulok vagy dolgozok, addig van.

A válaszokat köszönöm


2016. nov. 17. 18:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Csak a közoktatásban tanuló diákoknak jár 18 éves korig. (A fogorvosi kezelést nem teljes körűen állja a TB, hiába vagy biztosított a hallgatói jogviszonyodnak köszönhetően.) Mondjuk ez a havi fix 5000 igencsak sajátosan hangzik, de nem értek a fogszabályzáshoz.
2016. nov. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A körzeti fogorvosi bevatkozáskort,kivéve a pótlásokat, illetve a fogszabályozó kezeléseket. 18 év alatt a fogorvosi munka ingyenes,de a szbályozó nem. X összeget támogat benne az állam. 18 éves kor fölött viszont az ingyenesség,illetve a támogatás megszűnik,annak is akinek van érvényes TB jogviszonya.
2016. nov. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Értem már. Köszönöm szépen a segítséget
2016. nov. 19. 11:55
 4/4 anonim ***** válasza:

Magánorvoshoz jártam és 2.000 Ft-ot fizettem havonta.

Egyébként barátnőm a kórházba járt és ő is elmúlt 18, mikor befejezték és neki nem kellett fizetni az állításokért.

2016. nov. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!