Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A tölcsérmellkas műtét után,...

A tölcsérmellkas műtét után, mikor mehetek strandolni?

Figyelt kérdés
Valószínűleg júniusban műtenek meg, és nem tudom, hogy mennyi idő után lehet a Balcsiban strandolnom. A másik kérdésem, hogy mennyi idő, még felépülök, meddig fog fájni? A kórházban hogy oldom meg a wc-zést? Lehetséges, hogy a műtét után lefogyok?(létezik, hogy annyira fájjon, hogy nem tudok enni?) Kérem olyan válaszoljon, akinek volt már ilyen műtétje! Szép napot! :)

2016. nov. 20. 20:04
 1/2 anonim ***** válasza:

A gyerekemnek volt mütétje, az elsö napon voltak néha fájdalmai, utána nem túl erösen.


Ettöl garantátlan nem fogysz le, fogsz tudni enni.

Az elsö nap ágytálaznak, utána símán ki tudsz menni WC-re.


A sebet elég sokáig nem lehet áztatni (otthon fürdéskor sem), a Balatont a helyedben az idén kihagynám, márcsak a fertözésveszély miatt is. (meg a heg egy ideig nem túl szép látvány)

2016. nov. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ki fog műteni és hol? Az is sokat számít. Nekem május 31-én volt ilyen műtétem 12.-e körül már az iskolába is simán be tudtam menni. Elvileg a 6. hét után úszhatsz, de én kb 3 hét után, ha óvatosan is, de tudtam strandolni. Az első két hétben kell fájdalomcsillapítót szedned. Arra készülj fel, hogy az első nap nagyon rossz, azon csak túl kell lenni. De utána hosszútávon nagyon jó lesz és örülni fogsz, hogy megcsinálták.

Remélem segítettem, ha van még akármilyen kérdésed, vagy félsz valamitől írj nyugodtan írj privit:)

2016. dec. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!