Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Tűzfolt felnőtteknél való...

Tűzfolt felnőtteknél való lézeres kezeléséről kaphatnék valaki (k) től tájékoztatást?

Figyelt kérdés
Olyan információra lenne szükségem,hogy mik az esetleges kellemetlen mellékhatások,sikeres-e a kezelés,hogyan zajlik a kezelés?
2016. nov. 24. 10:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetném tőled, mi az a tűzfolt? Bőr égéssérülés?
2016. nov. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A tűzfolt szabálytalan alakú, vörös elváltozás, amelyet a bőr kisereinek rendellenes tágulata okoz.

A tűzfolt általában már a születéskor látható és nem múlik el magától. Ez a bőr ereinek fejlődési rendellenessége.

2016. nov. 24. 17:10
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia! Bár én már felnőttként nem kaptam, de egészen 11 éves koromig hordtak a szüleim Kelenföldre.

Az egész jobb karomon sötét tűzfoltok vannak. Leginkább az alkaromon lézereztek, mert ugye fentebb eltakarja a ruha.

Pontosan sajnos nem emlékszem, hogy zajlott. Ami megvan belőle, hogy kezelés előtt egy órával kentek rá valami érzéstelenítő krémet, befóliázták. Mikor letelt, behívtak, letörölték, adtak rám, meg a szüleimre speckó fényszűrős szemüveget, kentek egy csomó zselét a karomra, aztán mehet a bulika. Azt a fájdalmat soha nem fogom elfelejteni. Utána Panthenollal kellett fújogatni, egy hétig nem érhette víz, égett, felpúposodott, hát, mint a durvább égési sérülések.

A hatása szerintem attól függ, mennyire erős. Nekem nagyon látszik, hatalmas területen van, összefüggő foltokban. Fikarcnyit nem látni az eredményt, egy hely kivételével. Ott véletlenül elégették, de ott is csak minimálisan halványabb egy téglalap alakban.

2017. aug. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!